Psihijatrija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Oglasi
Anksioznost Depresija on Facebook
Latest topics
» Socijalna anksioznost
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyned kol 14, 2016 12:43 am by akadead

» F07 Poremećaji ličnosti i ponašanja uzrokovani bolešću, oštećenjem i disfunkcijom mozga
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptypet srp 29, 2016 1:25 pm by Vanesa Belan

» F20 SHIZOFRENIJA
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptysri srp 13, 2016 11:41 am by Dado007

» F23 Akutna i prolazna mentalna oboljenja
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyčet lis 15, 2015 8:44 pm by Admin

» F00 Demencija u Alzheimerovoj bolesti
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptypon lis 05, 2015 10:15 am by Admin

» F40.0 Agorafobija
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptypet ruj 18, 2015 7:41 pm by Admin

» Kako se nositi sa smrću bliske osobe?
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyčet vel 26, 2015 9:29 pm by Nara

» F1x.2 Apstinencijski sindrom
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptysri vel 18, 2015 6:20 pm by akadead

» F32 DEPRESIJA
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyned sij 04, 2015 10:10 pm by Admin

» NERAZUMIJEVANJE
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm by akadead

» Prekomjereno znojenje - zbog stresa?
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptypon lip 02, 2014 7:22 am by Admin

» Samoozljeđivanje (samoranjavanje)
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyčet svi 22, 2014 10:19 am by akadead

» F60.6 Anksiozni (izbegavajući) poremećaj ličnosti
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptypet tra 11, 2014 9:37 pm by akadead

» Pjesnički kutak
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyned pro 22, 2013 9:40 pm by marny

» Smiješne slike
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyuto stu 12, 2013 9:59 pm by Admin

BRBLJAONICA
Panic Away - kako se riješiti anksioznosti i paničnih napada
BLOG
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website
Statistika
Poll

 

 Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Helada

Helada



Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Empty
PostajNaslov: Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?   Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptysri stu 25, 2009 9:01 pm

Ljudi znaju govoriti kako je depresija ,,privilegija" onih kojima je dobro te smatrati depresivne osobe sebičnima. Ima puno ljudi kojima je teže nego meni, koji su invalidi, koji su siromašni, čija su djeca bolesna... A ja sam samo zatočena u vlastitoj glavi i vjerojatno bih uz dovoljno jaku volju ozdravila.
Zbog toga se osjećam još gore. Imam osjećaj kao da ljudima s težim problemima otimam utjehu koju donosi dobro isplakanje.
Osjećate li se vi krivima zbog bolesti? Kako reagirate kad netko s manjim problemima od vaših jadikuje? Trebam li se osjećati krivom? Je li moj depresivni život uvreda osobama s težim problemima (uključujući i vas jer mnogi od vas imaju realne probleme, a ne imaginarne kao ja) i bi li bilo bolje da se prekine? Imam osjećaj kao da mi je to obveza. Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Icon_cry
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Empty
PostajNaslov: Re: Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?   Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyčet stu 26, 2009 7:24 am

Helada je napisao/la:
...Trebam li se osjećati krivom? Je li moj depresivni život uvreda osobama s težim problemima (uključujući i vas jer mnogi od vas imaju realne probleme, a ne imaginarne kao ja) i bi li bilo bolje da se prekine?

Moje mišljenje je APSOLUTNO NE! Osjeća li se dijabetičar krivim što ima dijabetes? Bi li imalo ikakvog smisla osjećati se krivim kad dobiješ vodene kozice? Nisam sigurna.

Tvoj problem, koji nazivaš "imaginarnim", tebi je jako realan pa ga je teško usporediti odnosno svrstati u neku strogo definiranu kategoriju realnog odnosno imaginarnog. Sve ovisi o stajalištu s kojeg gledaš. Svakome se njegov problem čini najtežim, bez obzira na to je li 'imaginaran' ili 'realan' - problem je problem i ne treba ga se stidjeti niti bojati, treba ga riješiti, a na tome svi ovdje radimo.
Drži se!
[Vrh] Go down
harry

harry



Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Empty
PostajNaslov: Re: Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?   Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyčet stu 26, 2009 8:25 pm

Helada je napisao/la:
Imam osjećaj kao da mi je to obveza. Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Icon_cry
Jedina obveza ti je da pronađeš sebe i kreneš na rolšuhama nadoknaditi propušteno....depresija, privilegija,hehehehe, nek si to okaće na klin, jer to je stanje duha koje treba lijećiti i sa tim znati živjeti a to je umjetnost!!!!
Heralda, samo nemoj da te stihija ponese, molim te!!!
[Vrh] Go down
darijaa1





Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Empty
PostajNaslov: Re: Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?   Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyuto kol 20, 2013 7:09 pm

harry,ovo si super rekao "to je stanje duha koje treba lijećiti i sa tim znati živjeti a to je umjetnost!!!!"
Mada se i ja nekad osjecam krivom sto sam bolesna.Bolesna?Ljudi vide,imas noge,ruke,vid..Nalazi krvi super...A ja bolesna.Neda mi se vise nikom objasnjavati,samo pozelim da na jedan dan svi ljudi budu ovako bolesni,samo jedan dan...
[Vrh] Go down
marny





Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Empty
PostajNaslov: Re: Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?   Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptysub ruj 21, 2013 7:09 am

NE daj sedarijaa1,ne daj se godinama moja darijaa1,predivna pjesma.zašto se truditi i bacati energiju na nebitne oni te tak i tak nerazumiju,ali nova sam ovdje ali vidim da nas ima.kad bi se bar mogli prepoznavati na ulici možda bi ja s kim imala popiti kavu,ali naravno neki samo nama znani kod ipak je ovo svima dostupno,ali ipak kakva takva utjeha!
[Vrh] Go down
darijaa1





Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Empty
PostajNaslov: Re: Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?   Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Emptyned ruj 22, 2013 8:58 pm

marny,prvo i najvaznije je razumjeti sam sebe.Kad dodes do toga da te razumiju oni koji su ti najblizi bice ti,a mozda vec jest mnogo lakse.Ne stidi se svoje bolesti,zivi i budi sretna sto uspjevas funkcionirati.Ziviii.ja zivim i hocu da zivim,ovako kako je ali zivim
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Empty
PostajNaslov: Re: Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?   Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna? Empty

[Vrh] Go down
 
Trebam li se osjećati krivom što sam depresivna?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» F31 BIPOLARNI POREMEĆAJ
» invalidska komisija - trebam savjet !

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Psihijatrija :: DRUŠTVO I OKOLINA :: Društvo: obitelj, prijatelji, radno okruženje, ljubav i veze-
Forum(o)Bir: