Psihijatrija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Oglasi
Anksioznost Depresija on Facebook
Latest topics
» Socijalna anksioznost
Joga i meditacija Emptyned kol 14, 2016 12:43 am by akadead

» F07 Poremećaji ličnosti i ponašanja uzrokovani bolešću, oštećenjem i disfunkcijom mozga
Joga i meditacija Emptypet srp 29, 2016 1:25 pm by Vanesa Belan

» F20 SHIZOFRENIJA
Joga i meditacija Emptysri srp 13, 2016 11:41 am by Dado007

» F23 Akutna i prolazna mentalna oboljenja
Joga i meditacija Emptyčet lis 15, 2015 8:44 pm by Admin

» F00 Demencija u Alzheimerovoj bolesti
Joga i meditacija Emptypon lis 05, 2015 10:15 am by Admin

» F40.0 Agorafobija
Joga i meditacija Emptypet ruj 18, 2015 7:41 pm by Admin

» Kako se nositi sa smrću bliske osobe?
Joga i meditacija Emptyčet vel 26, 2015 9:29 pm by Nara

» F1x.2 Apstinencijski sindrom
Joga i meditacija Emptysri vel 18, 2015 6:20 pm by akadead

» F32 DEPRESIJA
Joga i meditacija Emptyned sij 04, 2015 10:10 pm by Admin

» NERAZUMIJEVANJE
Joga i meditacija Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm by akadead

» Prekomjereno znojenje - zbog stresa?
Joga i meditacija Emptypon lip 02, 2014 7:22 am by Admin

» Samoozljeđivanje (samoranjavanje)
Joga i meditacija Emptyčet svi 22, 2014 10:19 am by akadead

» F60.6 Anksiozni (izbegavajući) poremećaj ličnosti
Joga i meditacija Emptypet tra 11, 2014 9:37 pm by akadead

» Pjesnički kutak
Joga i meditacija Emptyned pro 22, 2013 9:40 pm by marny

» Smiješne slike
Joga i meditacija Emptyuto stu 12, 2013 9:59 pm by Admin

BRBLJAONICA
Panic Away - kako se riješiti anksioznosti i paničnih napada
BLOG
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website
Statistika
Poll

 

 Joga i meditacija

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin



Joga i meditacija Empty
PostajNaslov: Joga i meditacija   Joga i meditacija Emptyned vel 15, 2009 8:51 pm

JOGA I MEDITACIJA

- za lijecenje depresije i psihosomatskih poremecaja, no jace djeluje u prevenciji, nego kao lijek
- temelji se na usavrsavanju disnih tehnika i sjedinjenju tijela i duha. Glavni im je cilj ponovno uspostavljanje ravnoteze i unutarnjeg mira.
- jedno istrazivanje u Quebecu provedeno na 667 osoba koje su redovito meditirale pokazala je njihovu smanjenu potrebu za lijekovima. Vjerojatno pozitivno utjece na mozdane funkcije i na opci imunitet
[Vrh] Go down
7heaven





Joga i meditacija Empty
PostajNaslov: Re: Joga i meditacija   Joga i meditacija Emptyuto oľu 17, 2009 6:38 pm

PROLJETNA BUĐENJA - SEMINAR KRK


30. travnja - 3. svibnja 2009.

Bez obzira vježbate li već neko vrijeme, ili tek činite svoje prve korake u yogi i meditaciji, proljeće je vrijeme koje poziva da probudite tijelo i um, da se prepustite utjecaju intenzivnog vježbanja u ugodnom društvu, prelijepoj okolini i uz kvalitetan nadzor. Budistički centar i Zenyoga udruga i ovoga proljeća u Krku održavaju tradicionalni seminar iz yoge i zazena, meditacije u sjedenju. Ovaj je seminar prilika da izađete iz svoje svakodnevnice i gradske užurbanosti, da nekoliko dana proživite u zdravom ritmu, poticajnom druženju i nadahnjujućoj prirodi. Seminar će voditi Žarko Andričević i ostali učitelji iz naših zenyoga grupa.


          Opširnije:

http://www.zenyoga.hr/novosti/index.asp?ID=23
[Vrh] Go down
javašluk





Joga i meditacija Empty
PostajNaslov: Re: Joga i meditacija   Joga i meditacija Emptypet tra 20, 2012 7:06 pm

Malo mi je čudno kao nema više postova od ovog? alli ajde da nastavimo!

Utjecaj joge i meditacije na lijekove

Zoloft pijem desetu godinu 200mg na dan, 100mg ujutro i navečer.
Helex povremeno, propisano mi je do 1,5mg po danu. Helex mi je propisan godinu dana ranije prije Zolofta.

S Zoloftom su iskustva odlična, a Helex također dobro dođe, samo što se Helexa tiče informacije su kontradikotorne, doktor opće prakse mi je dobronamjerno savjetovao kako ga nema smisla piti svaki dan, ljekarnica isto mi rekla što manje to bolje, a kad jednom doktora nisam prosio Heleks jer da mi ne treba, tada mi je rekao samo neka uzmem na recept. Ono zbog čega ja moram pohvaliti Helex a rijeđe se spominje je to što mi olakšava i to značajno pamćenje. A misar koji bi trebao biti isti, taj je koristna za spavanje, stvarno expresno djeluje 0.25, za razliku od Xanaxa, koji najbrže djeluje i najmanje uspavljuje, mogu s njim izdržati i po desetak sati bez da me baci u san.

E sad vezano za jogu i meditaciju, dvije godine nakon uzimanja Zolofta i povremeno Heleksa sam prošao tečaj umijeća življenja, međutim, joga, preciznije krija (kriya) koliko super očiste i smire, previše uspore osobu, očistim se od stresa što je super, ali efekt je strpljen-spašen, a nema akcije, koja je prisutna kod Heleksa. Prakticiram ja sve to sve ove godine, ali kad treba baš stvarno potegnut, e onda nema joge, tada Helex i furaj, joga mene pretvori u beskorisnu glistu! Mnogi drugi polaznici, se čude i nije im jasno kako ja ne želim jogu kad moram nešto žešče potegnut, jer me preumrtvi? (ne znam možda ovo što piše dva posta ranije, kako to ima više preventivni efekt) A činimi se kao i da jednostavno kao anulira djelovanje Helexa?

To ja planiram i prakticiram prije i poslije akcije, radi se kućni program i velika i mala krija jednom odnosno svaka dva tjedna, ali to odma znam da slijedeći dan barem do pred kraj dana je beskorisno sjedenje, što i nije loše, ali nemože se funkcionirat? Može se javljati i hipersenzibilnost, što Heleks nedozvoljava? S heleksom više imam osjećaj kao s flasterom preljeplenim preko ranice, a joga kao da je otvoreno?

S tim da moram istaknuti kako mi se sviđa djelovanje krije (joge) na drugim ljudima jer nemaju razdražljivost, pa je samim time i mnogo ugodnije.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



Joga i meditacija Empty
PostajNaslov: Re: Joga i meditacija   Joga i meditacija Emptypon svi 07, 2012 1:38 pm


Javašluk,

puno hvala za dodatne informacije, svaka od njih je dobrodošla i zlata vrijedna! Smile

Ne bavim se jogom pa ne mogu napraviti usporedbu s Helexom (ima li netko drugi od forumaša kakvog iskustva??) ali sam se zato dobro nasmijala "beskorisnoj glisti" Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Joga i meditacija Empty
PostajNaslov: Re: Joga i meditacija   Joga i meditacija Empty

[Vrh] Go down
 
Joga i meditacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Psihijatrija :: LIJEČENJE :: ALTERNATIVNA MEDICINA :: Alternativni oblici liječenja - RAZNO-
Forum(o)Bir: