Psihijatrija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Oglasi
Anksioznost Depresija on Facebook
Latest topics
» Socijalna anksioznost
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyned kol 14, 2016 12:43 am by akadead

» F07 Poremećaji ličnosti i ponašanja uzrokovani bolešću, oštećenjem i disfunkcijom mozga
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptypet srp 29, 2016 1:25 pm by Vanesa Belan

» F20 SHIZOFRENIJA
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptysri srp 13, 2016 11:41 am by Dado007

» F23 Akutna i prolazna mentalna oboljenja
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet lis 15, 2015 8:44 pm by Admin

» F00 Demencija u Alzheimerovoj bolesti
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptypon lis 05, 2015 10:15 am by Admin

» F40.0 Agorafobija
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptypet ruj 18, 2015 7:41 pm by Admin

» Kako se nositi sa smrću bliske osobe?
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet vel 26, 2015 9:29 pm by Nara

» F1x.2 Apstinencijski sindrom
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptysri vel 18, 2015 6:20 pm by akadead

» F32 DEPRESIJA
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyned sij 04, 2015 10:10 pm by Admin

» NERAZUMIJEVANJE
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm by akadead

» Prekomjereno znojenje - zbog stresa?
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptypon lip 02, 2014 7:22 am by Admin

» Samoozljeđivanje (samoranjavanje)
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet svi 22, 2014 10:19 am by akadead

» F60.6 Anksiozni (izbegavajući) poremećaj ličnosti
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptypet tra 11, 2014 9:37 pm by akadead

» Pjesnički kutak
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyned pro 22, 2013 9:40 pm by marny

» Smiješne slike
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyuto stu 12, 2013 9:59 pm by Admin

BRBLJAONICA
Panic Away - kako se riješiti anksioznosti i paničnih napada
BLOG
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website
Statistika
Poll

 

 F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA

Go down 
+2
harry
Admin
6 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet vel 19, 2009 8:14 am

F43 Reakcija na teški stres i poremećaji prilagođavanja
- F43.0 Akutna reakcija na stres

- F43.1 Posttraumatski stresni poremećaj (PTSP)
- F43.2 Poremećaj prilagođavanja
[Vrh] Go down
harry

harry



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptysri oľu 18, 2009 10:10 am

U medicinskom žargonu ptsp ima tri tri oblika:1.primarni (od lakšeg do kroničnog oblika)
2.sekundarni , koji se javlja uglavnom kod osoba koje žive sa osobama pod 1.
i nešto je blažeg oblika
3.socijalni , koji se pojavljuje kod osoba koje su uključene u psihosocijalnu pomoć(liječnici,med.osoblje i dr.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptysri oľu 18, 2009 10:17 am

Divota! A kad će naša Vlada dobit onaj pod 2.? Mislim, okruženi su osobama koje imaju onaj pod 1., pa nisu valjda toliko debele kože da nikako ne mogu dobit 2. scratch Hmm... svaka im dala ako jesu.
[Vrh] Go down
harry

harry



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptysri oľu 18, 2009 10:20 am

Nisu stalno zajedno,i ne veže ih ljubav već novac daz
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 10:47 am

zdravo imam F 43.2 blazu depresiju i anksioznost. Sta da radim,kako da to pobedim...
[Vrh] Go down
arduana

arduana



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 11:02 am

Dobro došao!Mislim da bi bilo dobro da pročitaš naša iskustva.A šta da radiš?Živi normalno kao i svi ljudi jer nisi drugačiji,osim možda što neki imaju migrenu,neki rak kože,a eto ti to.
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 11:14 am

A gde da procitam vasa iskustva nov sam pa se ne snalazim ovde. Inace studiram,treniram kickbox,isao na jogu, plivanje,trcanje,meditirao,,zavrsio skolu ronjennja,hocu i da idem u skolu za padobranca,svaki vikend idem i setam po prirodi,ostavio pusenje,marihuanu,alkohol. Stvarno se trudim i sve mi to pomaze,ali bojim se da cu do kraja zivota ziveti sa time i da cu biti los covek,muz,otac i to me jako plasi.... Sad((
[Vrh] Go down
arduana

arduana



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 11:55 am

Svi mi imamo SOS topiće.A što bi bio loš?Ja sam mama dvaju prekrasnih dječaka i ponosim se sobom,super funkcioniram,jbg.nekad neke krize,ali bože moj,život inače nije baš tako jednostavan.
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 12:03 pm

Pa kad sam stalno tuzan utucen... Sad A kakve ti imas psihicke probleme??
[Vrh] Go down
arduana

arduana



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 12:17 pm

Prvo je bio taj somotoformni poremećaj (fizička bol,koja je u stvari psih.problem.Sad mi je dijagnoza anks.depresivni por.sa somotof.smetnjama.I borim se.Živim normalno,pijem lijekove,nekad gore,nekad bolje.Radujem se svakom novom danu,suncu.Osmjehu dragih ljudi.Živim,jer mi je lijepo živjeti pored svega šta me muči.A zašto si tužan?
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 12:20 pm

Slavko,

želim ti srdačnu dobrodošlicu u F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA 982865 !

"bojim se da cu do kraja zivota ziveti sa time i da cu biti los covek,muz,otac i to me jako plasi..."

Da, sve nas to plaši, naročito nas koji nismo dovoljno sigurni u sebe, svoje sposobnosti i mogućnosti. A sve to imamo, samo nas je možda okolina ili stjecaj okolnosti natjerao da mislimo da nemamo. Na žalost, ne stignem sad puno pisati ali sigurno ću ti se vratiti. U međuvremenu si slobodno otvori svoj SOS (ili zamoli za pomoć, nije problem) i istresi sve što te muči i pitaj sve što te zanima.

Pozdrav,
Renči
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 12:53 pm

Pa zato sto sam zbunjen,zato sto se tesko uklapam u drustvu,ko zeli da se druzi sa osobom koja je stalno smorena,tuzna,bio 3 puta kod psih. Napisala mi anksioznost i blaza depresivna simptomatika i reaktivno stanje F43.2 Ne idem vise jer po jednoj terapiji platio 1500 din, i stvarno ne zelim da pravim mojima trosak... Hvala sto se kuckate samnom (arduana,renci) puno mi to znaci... Smile) Od 2009 sam poceo BAS da se borim u svakom mogucem smislu,sve mi to pomaze al tesko je,vidim da smaram ljude oko sebe i to mi jako tesko pada...
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 12:55 pm

ne pijem lekove nije mi dala,mislim da sam sam sebi prepisao terapiju (sport,setnja prirodom,yoga) Preporucio bi i vama...
[Vrh] Go down
arduana

arduana



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 1:00 pm

Možeš li otići u bolnicu,opštu,valjda se tamo ne plaća.Možda bi bi bilo dobro da uz tu tvoju terapiju dobiješ još nešto.neki mali lijek da ti pomogne,da se izvučeš iz tog stanja u kojem kažeš da si.
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 1:11 pm

otvori SOS... Ne kontam se bas na ovim forumima.A sto ne napravimo grupu na facebook-u pa javno pricamo o svemu,i upoznamo se jos bolje,imam osecaj kao da se krijemo ovde...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 1:14 pm

[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 1:21 pm

pa mislim da ako krenem onda cu se navuci na terapije,i zavisicu od toga,cuo sam u cemu je problem,zna porodica i uz mene su,otac mi je svestenik i direktor jedne hunmanitarne organizacije,bas pre mesec dana su otvorili kampanju http://www.caritas.org.yu/mentalno-zdravlje-6.html ANTISTIGMA KAMPANJA 2009. DUSEVNA BOLEST NIJE ZARAZNA ALI RAVNODUSNOST JESTE „OTVORIMO VRATA“ cak je bio i na televiziji nekoliko puta i pricao kako to svima moze da se dogodi ''Moze i meni da se dogodi i mom sinu'' A to sam ja... Sad Neshvatite me pogresno,nezelim da se hvalim samo hocu da vicem na sav glas onim ljudima sto stavljaju stigmu na nas... MOZE SE SVAKOM DOGODITI.
[Vrh] Go down
arduana

arduana



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 2:02 pm

Slavko i ja sam bila mišljenja;zašto da se krijem iza neke maske,zašto svi nebi znali šta mi je.Onda sam skontala da bih sebi tako našla samo više depresivnih stanja,jer mnogi ljudi to ne razumiju,usuđujem se reći,samo oni koji su doživjeli.I šta sad?Oni kojima je stalo do mene,znaju i pomažu mi,zašto bi to znao npr.moj šef.Pri prvom konfliktu mislio bi da sam "pukla" i dao mi otkaz.Jednostavno,tako je kako je.Ne baš da se krijemo,nego tu smo se našli,tu se razumijemo.Ali svakako da treba raditi na tome da se ljudi upoznaju sa nekim stvarima,da ne bježe od depresivnih ljudi,jer eto ja sam  zadovoljnija sa deprom,nego da imam rak...npr.nečeg.ljudi su čudni po tom pitanju.Ugledaju djete sa Daunovim sindromom i sklanjaju svoje kao zdravo djete od onog.E to je bolest.Neinformiranost.ta neće se niko zaraziti,čak što više baš ta djeca su izuzetno draga.E baš mi je fol da ti je otac sveštenik,ponekad nam treba savjet i te struke.
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 8:47 pm

Pa u pravu si,kontam,al barem onda mi da se upoznamo bolje i da budemo podrska jedno drugome,svakog dana,tesko je biti sam i boriti se... (Ugledaju djete sa Daunovim sindromom i sklanjaju svoje kao zdravo djete od onog.E to je bolest).... Jeste,bukvalno se boje od te dece,imaju predrasude,a ne mora znaciti da su roditelji krivi od te dece,znam neke koji su zdravo ziveli,nisu pili,nisu se drogirali a imali decu sa fizickim poremecajem. A Kao sto ovde kaze... DUSEVNA BOLEST NIJE ZARAZNA ALI RAVNODUSNOST JESTE „OTVORIMO VRATA“
[Vrh] Go down
harry

harry



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 8:57 pm

Slavko, imamo gotovo 7000 postova upoznavanja, rasprava, diskusija, savjeta, mišljenja, jednom riječju.....obitelj.....ista ta obitelj prigrli svakog novopridošlog bez suvišnih pitanja, svako se otvara kako želi i dobije svoje mjesto (topic) za diskusiju o svom problemu, ali i pomaže drugima u krizi, stoga pridruži se , dobro došao....Koliko vidim i ti si dobio svoj kutak F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Icon_smile
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyčet pro 24, 2009 9:29 pm

Hvala........ Very Happy
[Vrh] Go down
slavko.v





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptypon stu 07, 2011 6:27 pm

Pozzz svima odavno me nije bilo ovde... Smile Kako ste, šta ima, ima li živih ovde?
[Vrh] Go down
milenaa





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyned svi 13, 2012 9:02 pm

Pozdrav svima , nova sam ovdje i sve gledam a gdje da ne napisem nesto kad mi se cini da imam sve i jedan moguci poremecaj koji postoji haha, ali eto nadam se da cu progovoriti sa nekim ko me razumije Za pocetak neke dobre stvari :25 god, master na PMF-u ,zivim sama imam psa .... ljubitelj prirode i zivotinja..
Hm moja prica je duga i teska .... ne znam ni kako poceti mnogo traumaticnih iskustava u ranom djetinjstvu .Pobjegla od nasilja u porodici u veliki grad sa 17 da uspijem , e onda se desi silovanje i pad sistema, okrenula se drogama i alkoholu do 19 godine , skupila svu snagu svijeta rekla ne i krenula na fakultet, inace ne volim slabe ljude koji cmizdre tako da nikad ne cmizdrim i idem dalje, tjeram, trazim, . i sve je to nekako fino krenulo dok i sama nisam opet dozivjela skoro slom prije godinu dana tragicna nesreca na rijeci utopilo se 4 prijatelja ja prezivjela i hajd , psiholozi terapije opet se digni iz mrtvih , kad sam potrazila pomoc ( zbog mora, vristanja, straha od vode svega) psihologa on je to nekako sve povezao sa mojom majkom i tim glupostima tako da sam odustala od toga , i naravno preporucio mi tabletice i ako sam mu rekla da sam bivsi ovisnik i ako je proslo 4 godine ne dopustam si veze sa nikakvom hemijom , tako da sam oustala od te terapije i krenula sama, znaci sport, obaveze, priroda, nauka, nabavila psa maximalno se trudim da nekako stanem na noge, ali eto ne uspijeva mi ....Prije mozda mjesec dva..ne znam ni sama desila se bezzazlena svada klinaca ispred kvarta i ja sam to gledala i samo pocela ne kotrolisano da vristim placem, i od tada sam zakljucana u kuci, master teza stoji ne pise se sama... ne spavam, pusim cigaretu za cigaretom, odem samoo kad moram na fax i brzo zurim kuci bjezim od ljudi idem pjesice, iskljucim zvukove sve i tako samo lezim sat..dva..tri..i nista ne mogu, ne da mi se vise biti jaka, ne da mi se nista, prijatelje ignoriram kao imam posla pisem master , i ja koja nikad ne placem ne mogu se zaustaviti samo placem i placem bezzveze . znam da mi treba pomoc izgleda doslo do nekog zasicena ne mogu vise podnijeti sve to , ne zelim tablet zelim samo ma ne znam pokusala sam otici u prirodu jer me to veseli ali i tamo sam lezala na dekici i plakala . ne znam bojim se za sebe .bas se bojim.......et hvala napisala sam se bar sam izbacila iz sebe nesto
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyuto svi 15, 2012 2:21 pm

milenaa je napisao/la:
... krenula sama, znaci sport, obaveze, priroda, nauka, nabavila psa maximalno se trudim da nekako stanem na noge, ali eto ne uspijeva mi ....Prije mozda mjesec dva..ne znam ni sama desila se bezzazlena svada klinaca ispred kvarta i ja sam to gledala i samo pocela ne kotrolisano da vristim placem, i od tada sam zakljucana u kuci, ... nista ne mogu, ne da mi se vise biti jaka, ne da mi se nista, prijatelje ignoriram kao imam posla pisem master , i ja koja nikad ne placem ne mogu se zaustaviti samo placem i placem bezzveze ...

Pozdrav, milenaa, i dobrodošla!

Čitajući tvoj post zaključila sam da si osoba kojoj se treba diviti i od koje treba učiti. Iz ovog gore vidim da ti je stalo, trudiš se ali nekako ne ide. Svi se mi ponekad umorimo, ništa neobično.
Iako sam laik, čini mi se da si pomalo depresivna... Što se ovisnosti i lijekova tiče, mislim da bi ti antidepresivi mogli puno pomoći a njihova je prednost upravo to što NE izazivaju ovisnost.
Ova dječja svađa koju spominješ bila je samo okidač koji je kod tebe pokrenuo 'lavinu'... tko zna čega i zašto. Jesi li negdje u toj svađi prepoznala sebe, poistovjetila se s nekim djetetom, je li se nekome od njih u tom trenu događalo nešto što se i tebi već desilo pa si to nesvjesno prepoznala...?
[Vrh] Go down
arnmah





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptysub lis 06, 2012 7:04 pm

pozzzz,nisam se nadao da cu ikad imati potrebe posjetit ovakve vrste foruma,ali eto sta je tu je.
Standardni bracni problem u kojem izmedu mene i zene ima i zajedničko ono najljepse nas sin,nazalost njena nezrelost i privrzenost njenoj majci me je dovela do ludila,da vise neznam nio sta da radim,volimo jedno drugo samo sto je najveci problem(bar ja tako mislim sto ona mora da odluci vise da je sama odgovorna za svoj život i da ona mora da odlucuje a ne njena mati) tako da 4 duge godine pokušavam da zbog njenog stanja u porodici da je tako reci izvučem iz te sredinne vec sam previse umoran boreći se za djete i nju da im ništa ne fali u životu,nisam ni razmišljao da ću imat toliki problemda je jednostavno zbog nase svadje koja je uvijek potekla kad ode nedjeljom majci dodje kao napumpana pricama jednostavno mora izbit svada medju nama i svaki put odo ja materi nemogu vise i sad je eto otisla a kao nezna kad ce doc dok se sve to malo smiri i to vec traje oko mjesec i po i ni sam neznam vise ni sta da radim,znam jedino da sam pogrijesio sto sam joj pruzio potpunu slobodu pomagao i po kuci ne pijem alkohol,nepusim,ne maltretiram je nije mi imala sta prigvorit tako da sam jednostavno ni na nebu ni na zemlji....
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyned lis 07, 2012 8:14 pm

Pozdrav i srdačna dobrodošlica!
Imam jedno pitanje u vezi ovoga:
arnmah je napisao/la:
...kad ode nedjeljom majci...
A zašto sama odlazi majci? Zašto ne idete svi zajedno? Na taj način bi njena majka vjerojatno pripazila na to što joj govori...
[Vrh] Go down
arnmah





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptypon lis 08, 2012 2:18 am

ona je odabrala da ide nedjeljom majci,jer ja ne razgovaram s njenom majom dvije godine zbog indirektnog mjesanja u brak i govoreci svojoj zeni da je ona ta koja mora stat tome u kraj da nebi doslo do ovoga sto vec jest a njena majka je udovica vec sest godina(otac moje zene je smrtno stradao na poslu)...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyuto lis 09, 2012 6:57 am

I koje argumente protiv Vas koristi njena majka?
[Vrh] Go down
arnmah





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptysri lis 10, 2012 12:49 am

ne znam nikad mi nije htjela rec,niti sam trazio od nje da mi kaze nisam htjeo da je prisiljajem da mi kaze,osim ako to sama ne kaze samo znam da zena kad dodje kuci nije dva dana ona osoba koju poznajem
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Emptyned lis 21, 2012 7:13 pm


Hmm... bilo bi lijepo da "ženski dio" otvori karte, pa da barem znate s čim se borite...
[Vrh] Go down
Sponsored content





F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty
PostajNaslov: Re: F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA   F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA Empty

[Vrh] Go down
 
F43 REAKCIJA NA TEŠKI STRES I POREMEĆAJI PRILAGOĐAVANJA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» F10 Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom alkohola - akutno trovanje
» F13 Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom hipnotika ili sedativa
» F18 Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom isparljivih otapala
» F66 Psihološki poremećaji i poremećaji ponašanja povezani sa spolnim razvojem i orijentacijom
» F15 Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom drugih stimulansa, uključujući kafein

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Psihijatrija :: UPOMOĆ! ŠTO MI JE?! :: F40-F48 Neurotski i somatoformni poremećaji i poremećaji izazvani stresom-
Forum(o)Bir: