Psihijatrija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Oglasi
Anksioznost Depresija on Facebook
Latest topics
» Socijalna anksioznost
NERAZUMIJEVANJE Emptyned kol 14, 2016 12:43 am by akadead

» F07 Poremećaji ličnosti i ponašanja uzrokovani bolešću, oštećenjem i disfunkcijom mozga
NERAZUMIJEVANJE Emptypet srp 29, 2016 1:25 pm by Vanesa Belan

» F20 SHIZOFRENIJA
NERAZUMIJEVANJE Emptysri srp 13, 2016 11:41 am by Dado007

» F23 Akutna i prolazna mentalna oboljenja
NERAZUMIJEVANJE Emptyčet lis 15, 2015 8:44 pm by Admin

» F00 Demencija u Alzheimerovoj bolesti
NERAZUMIJEVANJE Emptypon lis 05, 2015 10:15 am by Admin

» F40.0 Agorafobija
NERAZUMIJEVANJE Emptypet ruj 18, 2015 7:41 pm by Admin

» Kako se nositi sa smrću bliske osobe?
NERAZUMIJEVANJE Emptyčet vel 26, 2015 9:29 pm by Nara

» F1x.2 Apstinencijski sindrom
NERAZUMIJEVANJE Emptysri vel 18, 2015 6:20 pm by akadead

» F32 DEPRESIJA
NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 04, 2015 10:10 pm by Admin

» NERAZUMIJEVANJE
NERAZUMIJEVANJE Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm by akadead

» Prekomjereno znojenje - zbog stresa?
NERAZUMIJEVANJE Emptypon lip 02, 2014 7:22 am by Admin

» Samoozljeđivanje (samoranjavanje)
NERAZUMIJEVANJE Emptyčet svi 22, 2014 10:19 am by akadead

» F60.6 Anksiozni (izbegavajući) poremećaj ličnosti
NERAZUMIJEVANJE Emptypet tra 11, 2014 9:37 pm by akadead

» Pjesnički kutak
NERAZUMIJEVANJE Emptyned pro 22, 2013 9:40 pm by marny

» Smiješne slike
NERAZUMIJEVANJE Emptyuto stu 12, 2013 9:59 pm by Admin

BRBLJAONICA
Panic Away - kako se riješiti anksioznosti i paničnih napada
BLOG
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website
Statistika
Poll

 

 NERAZUMIJEVANJE

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 05, 2014 4:43 am

Tema se zove nerazumijevanje jer je zivot nerazumijevanje.
Da bi ste totalno razumijeli sto to znaci morali biste spoznati Boga ali ne ovog Crkvenog(u jednu ruku to jeste taj ali.. uvjek ali.)
Tko je taj bog? Taj bog je Priroda. Tko je priroda. Sve sto nas okruzuje, cak i Sunce i ostali planeti a tako i vi.
Promislite kad ste zadnji put bili u Prirodi. Jeste. Odlicno. Kako ste se osjecali.
Smireno,odusevljeno,ravnodusno divno?
Vjerojatno jedno ako ne i vise o jednog.

Sad se vratimo cemu sluzi ovaj predivni,katarzicni forum koji je u jednu ruku facebook za one strahove koje svojim omiljenima nemozete reci. Zasto? Zato jer bi vam onda oni morali pomoci a neznaju kako, pa se Mi ovdje jadamo da nam trebaju psihijatri ali niti oni nam ne pomazu nego nas kljukaju tabletama pa nam onda trebaju bolji psihici ali su oni skupi itd.

Nego nazad na temu. Kad ste pogledali Prirodu pogledajmo gdje zivimo. Stvorili smo svoj Raj u svojoj kuci prema svom karakteru. Imamo televizore,krevete ormare i svoje rutine koje volimo i koje nam pasu. Neke nam pasu kad nam je tesko a neke imamo cijelo vrijeme.
Eh sad opet nesto nevalja. Neosjecamo se najbolje. Neznamo zasto, zapravo nitko nezna ali i iz aviona se vidi da nesto nestima. I tu nastaje problem. Mi zelimo rijesit taj problem sto prije i vratit se svom zivotu sto prije.

Raumijete zasto se tema zove NERAZUMIJEVANJE?
zato jer nemozes gledat za sta si zapeo tamo gdje si pao. Moras se vratit par koraka.
Mi nismo televizori,ormari ili naslonjaci kojima nakon detaljnog pregleda mozemo ispravit gresku. Cak i da jesmo ako radimo iste greske(citaj navike. Da i dosadivanje tijekom cijelog dana je navika.)opet cemo se pokvarit.

Mozda zvucim kao da sam zagrizao za nesto da sam jako isfrustriran zbog necega. Jesam. Zato sto sam veci dio zivota proveo osjecajuci se lose pored ljudi koji me nisu zasluzivali. Pored ljudi cija je postapalica uvijek bila "joj kako je dosadno u ovom gradu" , "ovaj grad je sranje" , "sve je u kurcu".
Neka je brate. Neka bude jos gore. Ja volim kad je tesko. Volim borbu.

Uglavnom. Nemojte mislit da ce tablete nesto promjenit ako vi ne promjenite svoj nacin zivota. Nista drasticno. Vjerojatno biste se trebali zdravije hraniti i fizicki aktivirati(ovo pisem skoro u svakom postu tako da ce nekima dosaditi). Ja kuzim da nismo svi isti. Neki nevole vjezbati pa ako se trebaju napregnut vise od toga da odu do marketa.. uhhh..
Neki su vec skuzili da su tablete popustile. Da su prije bili mirniji a sad odjednom opet stres,terapija nepase javljaju se druge bolesti(nevidljive).
Ja negovorim da ih mi sami izmisljamo ali realnost je da najvise sto radite da ih sprijecite jeste setnja do doktora i cijelodnevno razbijanje glave kako da problem nestane. Problem mozda nece nikad nestat. Mozda ste nezaposleni ili nesretno zaljubljeni ali to nije razlog da imate simptome tih sranja. Mozda ste okruzeni supcima a neznate jer vam se u lice smiju a vi neznate da vam se smiju i iza leda.
Vratimo se Prirodi i onom st jesmo. Mi smo nerazumijevanje. Nitko nezna tko smo osim Darwina. On kaze da smo nastali od majmuna. Pitanje je zasto jos postoje majmuni?jesu li to retardirani majmuni??oni ce tek postati ljudi???(katt williams odlican komicar pogledajte.nasmijite se.i to pomaze).
Bili ste u prirodi vjerojatno. Slusali pticice gledali zivotinjice stabla,blablabla.
Koliko dugo??? 2h tjedno?
Odite tamo kad god mozete,provedite cijele dane i uzivajte. Gledajte Bozje djelo koje se ne zali na kisu,nevrijeme ili Sunce. Gledajte ju kako se snalazi sama za sebe. Sve zivotinje i sve biljke. Pomozite puzu da prede veliku udaljenost,bubi maloj koja je zapela na ledjima i nemoze se okrenut,pceli koja je upala u vodu. Zivite. Kreci te se. Uspinjite se prema cilju. Nemojte nikad,nikad,nikad,nikad,Nikad,NIKAD odustati.
Zagrlite buducnost. Nadam se da hocete.
[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 05, 2014 5:16 am

Bio je post i duzi(malo kvalitetniji isto tako ali mi se izbrisao). Ovaj je onako. Uglavnom nemojte mislit da je u zivotu vazno biti sretan. NE,NE,NE,NE...
recite kad ste vidjeli nesretnog ludjaka osim kad je u svojim nekim epizodama ali to se ne broji jer svi imamo momente.
Znam da nekad zvucim arogantno u postovima ali depresije i anksioznosti,biopolarni poremecaji,neke vrste ludila se mogu izljeciti sto uz tablete sto uz puno dobre volje. Ne mislim da su beskorisne ali pit ih da ozdravis i onda se vratit istoj monotoniji od koje si zaradio bolest nije pogorsavanje nego samo zbunjivanje samog sebe. A ovdje se radi o jako vaznoj stvari. Ne samo o tome da budete zadovoljni nego ce neki ljudi kao sto sam i ja radio imati jako sulude misli o oduzimanju vlastitog zivota. Nemojte si to dopustit jer veceg dna od toga nema. Zaboli me srce svaki put kad pomislim koliko sam bio nesretan a nitko to nije vidio niti cuo. A znakova je bilo i previse. Ne dopustite sebi biti nesretni niti zbog situacija niti zbog drugih. Sto se drugih tice neka gore (ako ovo treba bit moj moto neka bude. Nije ali nekad i bude). Samo vi znate dali vam je bolje. Zato trazite savjete kako uciniti zivot boljim. Jeli znate sto su tablete?
Tablete su sinteticki minerali i vitamini koji se nalaze u hrani. Naravno nemozes sad pojest kilu banana i rec e super danas ne trebam tabletu. Trebao bi ih pojest 50kila za isti ucinak.zato su sinteticki. Podizite si adrenalin. Necete postat bezglavi majmuni koji bezveze trce nabrijavaju se,dosaduju drugima,bezobrazni su i glupi. Takav se rodis i to je talenat. Bit ces sto jesi samo zadovoljniji jer si sremniji,spretniji i ljepse cete se osjecat. Ostalo je nebitno. Oni koji nemaju mogucnosti(ali stvarno nemaju jer nemaju novaca za puno hrane jer jedva prezivljavaju i nema smisla da uzalud trose jako potrebnu energiju) njih shvacam. Ali vi ostali koji nebi u teretanu jer je neugodno,nisu natjecateljskog duha i te fore RAZGULI BURAZ neides tamo zbog tima nego zbog se.ljudi budite mi dobro. I vjezbajte.
I potrazite knjigu na netu o trcanju. Neznam kako se zove i ja sam slucajno naisao na nju. Samo napisite "studije su pokazale da trcanje jednako djelotvorno djeluje ba depresiju od antidepresiva" na google. Valjda cete ju naci. Ima i dosta toga o ishrani kako pomaze u depri i tako.
Poz.
[Vrh] Go down
Enou Ka

Enou Ka



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 05, 2014 7:07 am

Slazem se sa tobom. Doduse, odusevljena jer si zapoceo nesto sto je jako vazno za sve nas a to je Nerazumevanje. Da nerazumevanje je sastavni deo naseg zivota. Strah je emocionalna reakcija na nerazumevanje nepoznatog. Pa kada bi vise razumeli sebe i druge, manje bi se plasili. Nego da vidimo sta nam je to "nepoznato".

Zapoceo si pricu o prirodi i brzo preskocio na nesto drugo. Sa tim delom o prirodi se slazem. Svi smo deo prirode, one "van" nas, a da toga nismo svesni (lepo si to docarao nasim svakodnevnim zivotom) ali u nasoj glavi je takodje priroda. Darvin i ostali su rekli "ovo" ili "ono" ...ovog trena zelim zaboraviti na njihov stav...Kao deo prirode, mi smo slicni ostalim vrstama (zivotinjskim). Funkcionisemo po zakonu opstanka i reprodukcije ali na visem nivou od zivotinja jer mozemo razmisljati i zamisljati. Kao takvi vec smo zakomplikovali nasu prirodu tzv "covecanstvo". Ali to je deo evolucije naseg mozga.
Da se vratim na zivot i razumevanje istog. Ono sto ne shvatamo ili ne mozemo shvatiti - sve nas moze spasiti jedna stvar, jedna jaka emocija - ljubav prema sebi, prema drugima. Kao sto vec napisah na FB-u : Onaj ko zna voleti, ne unistava i neunistiv je. Leonardo da Vinci je rekao: " Ko moze zaustaviti mrznju ? Samo ljubav ". Dolazim do zakljucka da "gusim" svog Boga". Zasto ga "gusim" kada je on deo dobrog dela naseg bica? Ljubav je vera u boljitak, uvek prodiktivna , nikad destruktivna.Ta, pustimo tu ljubav da zivi i osecacemo se bolje. Ljubav je sigurnost u sebe .Znam, voleti trazi napor. Nije zato sto ne mozemo, vec smo lenjivci i kukavice. Valjanje u bolesti?! Naravno...kada smo bolesni, mozemo profitirati, izvlaciti se, traziti izgovore za nas kukavicluk. Vecina nasih bolesti su kukavicluk, bezanje od realnosti, od resavanja problema, malodusnost, slabost. Ljubav je kao mudrost - sebe mozemo razumeti, prihvatiti onog trena kada smo sposobni pogledati slabosti u oci bez straha da smo izgubljeni. U tome, na zalost, ne pomazu lekari ni lekovi. Oni ne mogu "doneti" ljubav...moramo i mozemo je naci sami. Korak po korak...

Budimo sebi najbolji prijatelji,
ako mislimo da nas drugi ne mogu voleti, mi mozemo voleti sebe vise od drugih...
prihvatiti sebe sa slabostima nije greh...
[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 05, 2014 7:16 am

Slazem se.
Dobar taj da vinci Smile
[Vrh] Go down
Enou Ka

Enou Ka



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 05, 2014 4:03 pm

Nije neka mudrost u Leonardovim recima...Uzela sam ga kao primer dobro poznavajuci njegovu filozofiju zivota. Verovao je i trazio odgovore u prirodi i kao takav uspeo je dati veliki doprinos velikim naukama. Ljubav je smatrao triumfovanjem nad svim...pa kada se zamislim, ljubav zaista triumfuje.
 daz 


Kada pisem o ljubavi, ne mislim samo na emocije koje imamo prema osobama suprotnog pola. Ljubav je vise od toga. Cak i snaga koju ulazemo, da bi pobedili bolest, je ljubav.

Nego...volela bih cuti stav ostalih...ocekujem pozitivnu diskusiju.
Daleko od toga da ja mogu sve razumeti. Wink  pegla1 



[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 05, 2014 5:12 pm

Nacekat ces se par dana. Nekad nema ljudi.
Don't hold your brearh rekli bi ameri. Doci ce oni a dali ce bit rasprave neznam Smile vidit ces: )
Ako te neke stvari muce pisi...netko ce naici i procitat.
Poz.
[Vrh] Go down
marny





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 05, 2014 9:02 pm

Probat ću se uključiti,da gospođa baš ne čeka par dana(pozzz!Akadead).Da stvar je u ljubavi  onoj sveobuhvatnoj,koliko je imamo mi ,aisto tako ljudi oko nas!!!Ma koliko mi voljeli,uvijek smo naslonjeni na druge ljude,nitko ne može živjeti sam i makoliko voljeli sebe ipak ovisimo i o drugima,htjeli mi to ili ne.Zapravo mislim da bi trebalo raditi na kolektivnoj svijesti,pa bi nam svima bilo bolje.Ne znam dali je netko čitao knjigu "Samome sebi" od Marka Aurelija.Kad niko nemože da me utješi ili smatram da ne može otvorim knjigu pročitam i već mi bude za nijansu bolje.No teško se nekad boriti, kad te život razoruža i goloruk moraš dalje.Ako tada na putu nđeš pilulu ljubavi to te najviše može podići,ali obično u tim trencima znamo slabije vidjeti i mimoići je. pc1
[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptypon sij 06, 2014 1:58 am

Nekad davno sam otisao daleko
Od onih vvoljenih
I onih koji su me znali
Spreman umrijeti
Gutao sam pilule

Onda sam se sjetio Smrti koju sam pozelio
Moram priznat da sam se uplasio
Lutao
I svugdje trazio nadu i spas
Laznu nadu za koju sam znao
Ali za drugu nisam znao
Bila je jedina koju sam imao
Zvala se Pilula
Ali ona to nije bila

Ona je bila moj bog
Moja smrt
Teska ljubav
I velika nesreca u kojoj sam zapeo
Oduvijek

I jasno mi je da ljudi nevjeruju u Boga
Kad gledaju svijet oko sebe
Ali kako to mogu reci kad gledaju u Nebo

Nebi me vodio do ovdje
Da bi me sad napustio

Uzdam se u njega
I ne zbog toga da me drzi na ruci
I da me primi u svoju Kucu
Zahvalan sam Mu na rodenju
Uzdam se u svoju snagu

Kad bude kraj bit ce
Dotad, ja cu biti nasmijan
[Vrh] Go down
Enou Ka

Enou Ka



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptypon sij 06, 2014 2:20 am

marny je napisao/la:
Probat ću se uključiti,da gospođa baš ne čeka par dana(pozzz!Akadead).Da stvar je u ljubavi  onoj sveobuhvatnoj,koliko je imamo mi ,aisto tako ljudi oko nas!!!Ma koliko mi voljeli,uvijek smo naslonjeni na druge ljude,nitko ne može živjeti sam i makoliko voljeli sebe ipak ovisimo i o drugima,htjeli mi to ili ne.Zapravo mislim da bi trebalo raditi na kolektivnoj svijesti,pa bi nam svima bilo bolje.Ne znam dali je netko čitao knjigu "Samome sebi" od Marka Aurelija.Kad niko nemože da me utješi ili smatram da ne može otvorim knjigu pročitam i već mi bude za nijansu bolje.No teško se nekad boriti, kad te život razoruža i goloruk moraš dalje.Ako tada na putu nđeš pilulu ljubavi to te najviše može podići,ali obično u tim trencima znamo slabije vidjeti i mimoići je. pc1

Draga Marny ...ne zovite me gospodjom. Ja sam suvise jednostavna za tu rec Smile
U pravu si, u tom haosu, u ludilu, covek nije mocan videti dalje od bola i crnila ...
Hvala na savetu, nisam citala Marka Aurelija ali, obecavam, pronacicu ga i procitati.
Veliki zagrljaj! (nadam se da te nisam ugusila zagrljajem)  hugz 
[Vrh] Go down
Enou Ka

Enou Ka



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptypon sij 06, 2014 4:44 am

akadead je napisao/la:
Nacekat ces se par dana. Nekad nema ljudi.
Don't hold your brearh rekli bi ameri. Doci ce oni a dali ce bit rasprave neznam :)vidit ces: )
Ako te neke stvari muce pisi...netko ce naici i procitat.
Poz.

 Laughing Pa kada nema nikog pri ruci, daj da tebe "strpam u masinu" (naravno, salim se...)Very Happy 

Nego, zapoceo si temu i sta bi sada ?!  pracka1 

Evo, imam jednu pesmu za sve vas:
[Vrh] Go down
marny





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptypon sij 06, 2014 11:23 am

Ajde dobro,Enou Ka,iako su za mene svi gospoda dok me ne uvjere u suprotno,a i jednostavnost je odlika gospode, naravno u pravom smislu te rječi. Hvala na  hugz .Topao zagljaj nikoga ne može ugušiti,svima nam je potreban da nam ugrije dušu,a ja iskreno rečeno ne znam kad me netko onako iskreno toplo zagrlio,sve je to nekako reda radi.Svi smo tako otuđeni,zaokupljeni materijalnim nikog do kraja ne vidimo,sve postaje površno,a sve je to dovodi do nerazujevanja.Eto do čega smo stigli,pričamo sa šiframa,iznosimo probleme ušifrirano jer jedino tako možemo otvoriti dušu jer smo u strahu da nas oči u oči ne bi ismijali,ali dobro bolje tako,nego nikako.Kad nema druge,šaljimo si pozitivnu energiju bar na ovaj način tibisou  party1
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyned sij 12, 2014 2:34 pm

marny je napisao/la:
... mislim da bi trebalo raditi na kolektivnoj svijesti,pa bi nam svima bilo bolje...

Mislim da ljudi zapravo ne shvaćaju da smo MI kolektivna svijest tj. njezin dio. Ukoliko svatko od nas poradi na sebi, sveukupno cemo raditi na kolektivnoj svijesti. Nazalost, bojim se da velika vecina ne razumije o cemu govorim.
[Vrh] Go down
Enou Ka

Enou Ka



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptyčet sij 23, 2014 1:13 am

Bojim se da od toga nema nista...makar u nekom duzem vremenskom periodu. Ljudima je tesko docarati ono sto njihove oci ne vide. Lakse shvatiti ljude koji boluju od raka ili neke druge bolesti jer se ta bolest "vidi" ..."vidi" se fizicko razaranje. Mentalne bolesti su teske kao i te fizicke bolesti pa se ne razumeju jer se ne vide pa time i ne razumeju.
Nepoznato uvek stvara osecaj nesigurnosti a nesigurnost strah pa bezimo. Da, edukacija je vazna da nerazumno postane razumno ali na socialnom (drzavnom) nivou se ne pokrecu takva pitanja. U Srednjem veku dusevni bolesnici su bili fizicki torturisani (isterivali su djavole iz tela) u modernom dobu "metoda" je ostala slicna. Dobro, ne tuku nas ali samo odbacuju, vredjaju i sl.(to jos vise boli !!!!)
U Francuskoj postoji asocijacija koja pokrece pitanje mentalno obolelih osoba, predrasuda i diskriminacije istih (u drzavama EU). Postoji plan da se u periodu od 2014. do 2016. uvede zakon o edukaciji vezano za mentalna oboljenja i predrasude...nadam se da ce se taj plan usvojiti. To je pola puta ka izlecenju individue (pa cak i drustva uopste) jer ce drustvo edukacijom i razumevanjem pomoci u izlecenju a ne unazadjivati kao do sada.
 
Shocked Bas sam se nalupala...mozak mi slabo funkcionise... scratch 
[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptypon vel 03, 2014 9:06 pm

Bojim se @enou da je tako da nitko ne shvaca nikog..
Da bi kolektivna svijest drukcije.
Cuo sam za istrazivanje majmuna(jadna stvorrnja,ona su puna patnje nad kojima se rade istrazivanja za nesto sto nam Nee treba.Ima svega.trebamo svi kao svijet sudjelovati u svemu.hrani pogotovo.Tocka.Dosta)
da iako izolirani kad jedna skupina nauci nesto,nauci i druga.ne pritiskanje dugmeta nego stvari prezivljavanja. Sigurnost da i mi mozemo nisam siguran ali u 1 jesam. Mi ju necemo postici prije nego da se organiziramo da radimo na boljitku svega zapravo.

A sad men. Problemi. Kazes da ljudi nemogu razumijet Vas. Jeste li primjetili da smo malo poludjeli. Da neznamo sto je realnost.da mi trebamo druge malo razumijeti. Oni koji nas napadaju zasluzuju nasu agresiju. Al nemojte pokupit batine. Ma i to je ok nije strasno. Dajmo drugima sansu da nam isprica svoje ludilo jer svi ga imaju. A mi smo bolesni. Sebi u glavi vodimo rasprave umjesto da pomognemo. Pomoci ce i tebi.ako nitko od ljudi onda Svemir hoce. Otvorimo srce ako nemozemo vidjeti ocima. Nije strasno. Vrijeme lijeci sve rano ali trebamo zaboravit lose trenutke jer puno je njih koji donose zlo na ovom svijetu. Mi smo jos veci Gresnici. Mi nista ne poduzimamo.
Ako nemozemo cijeniti sebe,nemozemo cijenit druge nemozemo cijeniti zivot.izgubljen smo slucaj.
Budjenje.
To je zivot nije propast.suocavanje sa situacijom. To nama treba.

Poz Enou Ka
[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptypon vel 03, 2014 9:10 pm

Srce kuca za nas. U inimo i mi nesto za njega svaki dan bar jednom.
[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptypon vel 03, 2014 9:11 pm

Tip.mi neradi kak treba...
[Vrh] Go down
Enou Ka

Enou Ka



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptysri vel 05, 2014 12:21 am

akadead je napisao/la:

Jeste li primjetili da smo malo poludjeli. Da neznamo sto je realnost.da mi trebamo druge malo razumijeti. Oni koji nas napadaju zasluzuju nasu agresiju. Al nemojte pokupit batine. Ma i to je ok nije strasno. Dajmo drugima sansu da nam isprica svoje ludilo jer svi ga imaju. A mi smo bolesni. Sebi u glavi vodimo rasprave umjesto da pomognemo. Pomoci ce i tebi.ako nitko od ljudi onda Svemir hoce. Otvorimo srce ako nemozemo vidjeti ocima. Nije strasno. Vrijeme lijeci sve rano ali trebamo zaboravit lose trenutke jer puno je njih koji donose zlo na ovom svijetu. Mi smo jos veci Gresnici. Mi nista ne poduzimamo.
Poz Enou Ka

Pozdrav tebi Akeadead !  hugz 
Jeste glava mi je u haosu ...ma ne mogu razumeti samu sebe... trenutno, ali shvatam...ma, razumem ja druge ljude i cesto "ulazim u njihove glave" da bi sebi docarala njihov bol ali osecam da ima razlike izmedju "nas gresnika"! Ja nisam MONSTRUM !!! Ja sam covek , bolestan covek koji se, mozda, ogresio o druge, o sebe ali nisam cinila nista sto je protiv Boga i Covecanstva. Ako je Bogu moj zivot vazan, ogresila sam se o njega jer sam bila nemocna, slaba i ranjiva.

Da bi bolje shvatio, ispricacu ti nesto...

Pre mesec dana, koleginica mog supruga je otputovala na ostrvo Martinik. To je devojka od 28. godina, prosecna osoba kao i svi ostali. Zapravo, posle tri dana nestala je. Policija, familija , cak i kolege su otisli na Martinik da je traze.
Pre par dana su je nasli...silovana, prebijena, izmaskrirana i bacena u nekoj rupcagi. Kada mi je suprug to saopstio ostala sam u soku ! Sedela sam na terasi pokusavajuci da dokucim taj pakao kroz koji je ta devojka prosla dok nije ispustila poslednji dah. Ma, koliko se trudila da zaboravim "na nju" vracala se, kao kosmar...imala sam utisak da sam ja to prezivela. Da, bila sam besna i tuzna...zasto se takve stvari desavaju, pitala sam se! Osetila sam bol njene porodice jer na nacin na koji je TAJ zivot okoncan je vise nego tragican...
Sto se tice BOLESNIKA koji je silovao, prebijao , ubio i na kraju izmasakrirao - njega ne zelim da razumem !!! To je zatvorski slucaj, psihopata koji sa namerom to radi- ubija...to nije dusevni bolesnik koji ne zeli drugog ugroziti. Da, reci ces, mi smo ubice jer ubijamo sebe...Ovaj je nju ubio sa namerom !!!

I ko je tu GRESNIK ?!!

Nego, oprosti mi Boze sto sam malodusna prema sebi, sto me ovakve stvari cine slabom, besnom, jos vise razocaranom...ma boli ovo covecanstvo !!!
 banghead 

[Vrh] Go down
Enou Ka

Enou Ka



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptysri vel 05, 2014 12:39 am

Nego...
ova jadna devojka mi je "dala" jednu lekciju o zivotu...

Ne zelim da mislim na proslost, nema tu sta vise da se resava,
zelim da zivim DANAS jer ne znam vise sta me ceka sutra...

I najvaznije, skupila sam hrabrost da sutnem psihijatra  kl 
da se sebi posvetim NA SVOJ NACIN !!!
 hugz 


[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptysri vel 05, 2014 1:20 am

Gle..krivo tumacenje rijeci.
Gresnici smo jer gledamo zlo koje se dogada a nista nepoduzimamo. Tucnjava na ulici,krada nasih sefova. Zbog straha da se nama ne dogodi slicno pa pod ruku sa agresorima.
Neshvacamo druge zasto nerazumiju nase stanje a nebrojimo dane i mjesece koje su oni bili uz nas. To brzo zaboravljamo ako nije po nasem.
Zao mi je djevojke ali bog nema nista sa time.
Kad je profesor koji je htio objasniti da bog nepostoji ucenik pitao dali vjeruje u hladnocu odg da vjeruje. Netocno. Hladnoca je odsustvo topline,to fizika objasnjava. Vjerujes li u tamu. Nebi trebala jer ona znaci odsustvo svjetlosti.
Nemoj kriviti boga u ovom slucaju. Bg je bio daleko od ovog mjesta i nije bilo nsta sto je mogao uciniti jer u njezinom ubojici nije bilo dobrote.
Cuvaj se
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptypon lip 02, 2014 7:39 am


Nepoduzimanje je za mene jednako grijehu nečinjenja odnosno propusta. I, da, griješimo. Sad
[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptysri lip 04, 2014 1:14 pm

Smile Smile https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_smile.gif
[Vrh] Go down
akadead





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm

Smile Smile https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_smile.gif
[Vrh] Go down
Sponsored content





NERAZUMIJEVANJE Empty
PostajNaslov: Re: NERAZUMIJEVANJE   NERAZUMIJEVANJE Empty

[Vrh] Go down
 
NERAZUMIJEVANJE
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Psihijatrija :: DRUŠTVO I OKOLINA :: Društvo: obitelj, prijatelji, radno okruženje, ljubav i veze-
Forum(o)Bir: