Psihijatrija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Oglasi
Anksioznost Depresija on Facebook
Latest topics
» Socijalna anksioznost
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyned kol 14, 2016 12:43 am by akadead

» F07 Poremećaji ličnosti i ponašanja uzrokovani bolešću, oštećenjem i disfunkcijom mozga
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptypet srp 29, 2016 1:25 pm by Vanesa Belan

» F20 SHIZOFRENIJA
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptysri srp 13, 2016 11:41 am by Dado007

» F23 Akutna i prolazna mentalna oboljenja
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyčet lis 15, 2015 8:44 pm by Admin

» F00 Demencija u Alzheimerovoj bolesti
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptypon lis 05, 2015 10:15 am by Admin

» F40.0 Agorafobija
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptypet ruj 18, 2015 7:41 pm by Admin

» Kako se nositi sa smrću bliske osobe?
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyčet vel 26, 2015 9:29 pm by Nara

» F1x.2 Apstinencijski sindrom
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptysri vel 18, 2015 6:20 pm by akadead

» F32 DEPRESIJA
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyned sij 04, 2015 10:10 pm by Admin

» NERAZUMIJEVANJE
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm by akadead

» Prekomjereno znojenje - zbog stresa?
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptypon lip 02, 2014 7:22 am by Admin

» Samoozljeđivanje (samoranjavanje)
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyčet svi 22, 2014 10:19 am by akadead

» F60.6 Anksiozni (izbegavajući) poremećaj ličnosti
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptypet tra 11, 2014 9:37 pm by akadead

» Pjesnički kutak
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyned pro 22, 2013 9:40 pm by marny

» Smiješne slike
F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyuto stu 12, 2013 9:59 pm by Admin

BRBLJAONICA
Panic Away - kako se riješiti anksioznosti i paničnih napada
BLOG
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website
Statistika
Poll

 

 F63 Poremećaji navika i impulsa

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin



F63 Poremećaji navika i impulsa Empty
PostajNaslov: F63 Poremećaji navika i impulsa   F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyčet vel 19, 2009 8:21 am

F63 Poremećaji navika i impulsa
- F63.0 Patološko kockanje
- F63.1 Piromanija
- F63.2 Kleptomanija
- F63.3 Trihotilomanija
- F63.8 Drugi poremećaji navika i impulsa
- F63.9 Poremećaj navika i impulsa, nespecifičan
[Vrh] Go down
Sydney





F63 Poremećaji navika i impulsa Empty
PostajNaslov: Re: F63 Poremećaji navika i impulsa   F63 Poremećaji navika i impulsa Emptyuto oľu 17, 2009 9:14 pm

patim od trihotilomanije već 16 god.pijem seroxat više od god dana.počeo je io pozitivno djelovati nakon god.dana,no sad je novi stres preda mnom,tako da opet čupak.u trepavicama nastaju rupe a skamenim se pri samoj misli da će ih mama primjetiti a hoće-tada nastaje nezamisliva tortura i teror.nikada ona to neće shvatiti,a kamoli to da njeno sablažnjavanje i okrivljavanje vodi k još gorem stanju.toliko sam puta plakala-zašto ja.čini mi se da ovome nema pomoći No suze1
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F63 Poremećaji navika i impulsa Empty
PostajNaslov: Re: F63 Poremećaji navika i impulsa   F63 Poremećaji navika i impulsa Emptysri oľu 18, 2009 10:11 am

Sydney, ja vjerujem da svemu ima pomoći. Osim starcima - njima nikad nema pomoći jer niti će oni ikada razumjeti nas niti ćemo mi ikada razumijeti njih, a naročito ako nikad nije imala nikakvih poteškoća s mentalnim zdravljem.
Sjećam se, ja sam kao klinka (još u osnovnoj školi) znala grickati vrhove kose i kožicu oko noktiju, ali na to nikada nitko nije obraćao pažnju. Možda da jest, možda bi danas bilo drugačije jer bi se poremećaj dijagnosticirao u samom početku i danas ne bi imala problema s deprom, panikama, strahovima i ostalim piz*arijama (e, na ovom forumu je dozvoljeno psovanje! Razz )
I nisi "samo ti", ima nas puno, jedino što smo mi "hrabriji", koji smo ovdje i pišemo na forumu, spremni to priznati, što predstavlja sam početak suočavanja s problemom odnosno poremećajem i borbe za izlječenje.
Npr. ti čupkaš trepavice (ako sam dobro shvatila), neki drugi grizu nokte, treći se režu, a četvrti su destrukciju okrenuli prema van i zlostavljaju druge ili su pak pretjerano agresivni prema njima.
Ako mami možeš objasniti da si pod stresom i da ti je u takvim okolnostima teško kontrolirati se, postoji li ikakva mrvica šanse da te pokuša shvatiti?
Napiši nam još malo o sebi, s kakvim se stresom moraš suočiti, što misliš (iz tvoje trenutne perspektive) kakve su ti šanse da ga uspješno prevladaš...?
I - plači, to ponekad puno pomogne, iako to mnogi ne razumiju (npr. moj tata nikako da shvati kakvo ja to olakšanje u grudima osjetim nakon što se dobro isplačem). Ako ništa drugo, plači ovdje s nama, zato smo svi tu.
Pusek,
Renči
[Vrh] Go down
Sponsored content





F63 Poremećaji navika i impulsa Empty
PostajNaslov: Re: F63 Poremećaji navika i impulsa   F63 Poremećaji navika i impulsa Empty

[Vrh] Go down
 
F63 Poremećaji navika i impulsa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» F10 Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom alkohola - akutno trovanje
» F18 Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom isparljivih otapala
» F66 Psihološki poremećaji i poremećaji ponašanja povezani sa spolnim razvojem i orijentacijom
» F69 Poremećaji ličnosti i poremećaji ponašanja odrasle osobe, nespecifični
» F15 Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom drugih stimulansa, uključujući kafein

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Psihijatrija :: UPOMOĆ! ŠTO MI JE?! :: F60-F69 Poremećaji ličnosti i poremećaji ponašanja odraslih-
Forum(o)Bir: