Psihijatrija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Oglasi
Anksioznost Depresija on Facebook
Latest topics
» Socijalna anksioznost
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyned kol 14, 2016 12:43 am by akadead

» F07 Poremećaji ličnosti i ponašanja uzrokovani bolešću, oštećenjem i disfunkcijom mozga
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypet srp 29, 2016 1:25 pm by Vanesa Belan

» F20 SHIZOFRENIJA
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptysri srp 13, 2016 11:41 am by Dado007

» F23 Akutna i prolazna mentalna oboljenja
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyčet lis 15, 2015 8:44 pm by Admin

» F00 Demencija u Alzheimerovoj bolesti
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypon lis 05, 2015 10:15 am by Admin

» F40.0 Agorafobija
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypet ruj 18, 2015 7:41 pm by Admin

» Kako se nositi sa smrću bliske osobe?
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyčet vel 26, 2015 9:29 pm by Nara

» F1x.2 Apstinencijski sindrom
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptysri vel 18, 2015 6:20 pm by akadead

» F32 DEPRESIJA
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyned sij 04, 2015 10:10 pm by Admin

» NERAZUMIJEVANJE
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm by akadead

» Prekomjereno znojenje - zbog stresa?
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypon lip 02, 2014 7:22 am by Admin

» Samoozljeđivanje (samoranjavanje)
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyčet svi 22, 2014 10:19 am by akadead

» F60.6 Anksiozni (izbegavajući) poremećaj ličnosti
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypet tra 11, 2014 9:37 pm by akadead

» Pjesnički kutak
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyned pro 22, 2013 9:40 pm by marny

» Smiješne slike
F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyuto stu 12, 2013 9:59 pm by Admin

BRBLJAONICA
Panic Away - kako se riješiti anksioznosti i paničnih napada
BLOG
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website
Statistika
Poll

 

 F33 Povratni depresijski poremećaj

Go down 
+5
oseka
prirodna sila
Dragan
lookweek71
Admin
9 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin



F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyčet vel 19, 2009 8:12 am

F33 Povratni depresijski poremećaj
- F33.0 Blag povratni depresijski poremećaj
- F33.1 Umjeren povratni depresijski poremećaj
- F33.2 Težak povratni depresijski poremećaj bez simptoma psihoze
- F33.3 Težak povratan depresijski poremećaj sa simptomima psihoze
- F33.4 Povratni depresijski poremećaj, u remisiji
- F33.8 Drugi povratni depresijski poremećaj
- F33.9 Povratni depresijski poremećaj, nespecifičan
[Vrh] Go down
lookweek71





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptysub stu 14, 2009 3:57 pm

ja sam F33.3
[Vrh] Go down
lookweek71





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyned stu 15, 2009 10:44 pm

lamictal mi dosta pomaze ali nekad uzmem malo vise pa onda gutam rivotril ili codein...uglavnom ne pijem alkohol. za spavanje pola tbl.leponexa
[Vrh] Go down
lookweek71





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyned stu 15, 2009 10:45 pm

F33 Povratni depresijski poremećaj Icon_twisted sta da mijenjam doctore strangelove?
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypon stu 16, 2009 12:35 am

Sebe! F33 Povratni depresijski poremećaj 375120
Navrati tamo gdje si se dopisivao s Anitom, ostavila sam ti par riječi... I drž' se!
lookweek71 je napisao/la:
ja sam F33.3
I, nisi ti F33.3, ti imaš svoje ime i prezime, dušu i tijelo, život i djelo (ovo sam ubacila jer se rimuje F33 Povratni depresijski poremećaj Icon_razz ). F33.3 je samo kombinacija slova i brojeva koja liječniku olakšava orijentaciju jer po tome zna da npr. nisi slomio nogu nego rebro.
Vidimo se na F34 F33 Povratni depresijski poremećaj Icon_wink
[Vrh] Go down
Dragan





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyčet lis 14, 2010 10:50 am

pozdrav svima

Opet se nalazim u dubokoj drpresiji. Prije godinu i pol sam ležao u bolnici gdje mi je dijagnosticirana depresija (F 32), koja se tokom liječenja mijenjala. Uglavnom, pobjegao sam iz bolnice, jer nisam imao nikakve izvore prihoda. Poslodavac mi nije isplaćivao ništa, pa sam morao aktivirati državni inspektorat itd. Bila je to borba sa životom. Nije bilo minute a da nisam pomišljao na samoubojstvo. Vratio sam se nazad u bolnicu, gdje su me stavili na zatvoreni odjel. Ne sjećam se koliko sam dugo ostao, uglavnom stanje se nije popravljalo niti mjenjalo, samo sam dobio drugu šifru F32.3. U otpusnom pismu je jedan od tri doktora potvrdio poboljšanje, dok druga dva nisu, jer sam naravno i drugi put pobjegao iz istog razloga. Socijalna radnica nije imala sluha za moje probleme.

Već duže vrijeme me sve to skupa (onaj jebeni osjećaj) polako nagriza. Počeo sam planirati i razmišljati o samoubojstvu, jer zbilja ne vidim nikakvog smisla u svemu ovom. Za liječnike sam samo broj na kojem oni isprobavaju terapije, za sebe sam vanzemaljac, jer se nikako ne uklapam u društvo. Muči me nepravda i ne mogu to više gledati. Muči me život koji me ničim ne olakšava. Nemam viziju. Nemam cilja. Opet sam potonuo. Javio sam se psihijatrici koja mi je bila dodjeljena nakon liječenja, koja je pak došla obučena u civilku i samo me pogledala. Pregled je preuzeo mladi doktor( dežurna mlađa služba hitne) koji se hvatao knjige barem deset puta tijekom razgovora. Upisao mi F33.2 i zahtjevao da budem hospitaliziran, što sam ja odbio iz opravdanih razloga (politika bolnice). Naručen sam za tjedan dana na kontrolu. Povećao mi je dozu ladiomila, ponovo uveo haldol i akineton, te smanjio normabel i ostavio sanval.

Imao sam potrebu podijeliti sve ovo s nekim, stoga sam se primio tipkovnice kako bih skrenuo misli.
[Vrh] Go down
prirodna sila





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyčet lis 14, 2010 11:50 am

Dragane, pozdrav!

Sa depresijon neman iskustvo ko što ti imaš, ali opet ti mogu reći da se boriš, na bilo koji način, a da ni ono najgore rješenje! Dobro je da si to podilija snekin, snamin na forumu ili bilo skim da ti bude lakše i da skreneš misli. Nisan stručna da ti dadem savjet jer si vjerojatno i stariji od mene, ali traži rješenje, molin te!
Znan kako i blaži oblik depresije, moj 33.1, ko što je moj, znade izgledati strašno, i zato te neću uvjeravati u suprotno jer ti to osjećaš, ali ima izlaza!

Dobro doša na forum, sa moje strane, nadan se da će ti pomoći, ko što je meni i ostalin forumašima...drž se
hugz circle
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyčet lis 14, 2010 7:46 pm

Dobro nam dosao, Dragane!
Necu puno pitati, ali jednu stvar nisi spomenuo: imas li obitelj, bilo kakvu podrsku u borbi s bolescu, sto je s poslom...?
OK, zeznula sam Embarassed , nije "jedna stvar" nego nekoliko njih koje ne spominjes. Ajde, pisi nam malo o sebi i tome sto te dovelo do depresije (posao?, nepravda?). Pravi nam drustvo ovdje, skrati vrijeme sebi, podijeli pricu s drugima... Ma, sigurna sam da ces se snaci ovdje i da ce ti se svidjeti! F33 Povratni depresijski poremećaj 375120
[Vrh] Go down
oseka





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypon svi 28, 2012 8:12 am

Dobar dan ,molim vas da mi pomognete moja dijagnoz je F33.1-2,bolujem od 16 ste odine kad me je otac tukao ,imala sam slom zivaca i deformisanu vilicu ,donju u desnu sranu ,i vid mi je bio u pitanju ,tako da sam leala u zamracaenoj sobi 32 dana ,Od tada imam ceste glavobolje ,Jako se tesko uklapam u nove sredine ,imala sam 4 hospitalizacije u dnevnoj bolnici gde sam provodila 3-4 meseca nakon izlaska i uz redovnu terapiju mi je bilo bolje ,Zbog posla koji radim sam prekidala terapiju jer sam dosta usporena i pospana a to je u organizaciji smetalo ,Inace sam invalid od 1993 trece kategorije jer sam imala spontani pneumatorax 3 puta za 9 meseci ,operisala sam stitstu zlezdu koja za sada dobro funkcionise sa 1,5 gr tezine,.Razvela sam se i odvojili su me od dece kad su bili mali 4 i 5 godinai 2,5 godine ih nisam posteno videla a moj otac ih nije hteo primiti u kucu ,Imala sam jako los brak ,gde je svekrva vodila glavnu rwc ,zakljucavala mi je spajz da ne mogiu da uzmem namirnice da spremim deci jelo a suprug j svrljao koje kuda i dovodio razne "koleginice" i jedna od njih mi je i rasturila brak Molim vas pomozite mi , ovde idem kod lekara pousavam da se iscupam ,trudim se ali mije sve losije .od lekova trenutno pijem zoloft od 50 mg u nedostatku Flunirina od 20 mg,cardiopirin,tritavce od 5 mg jer imam problema sa varirajucim pritiskom ,vecinom mi e povisen 180?120,norvask kad 10 mg kad ij epritisakpreo 140 gornji. i tolvon jednu tabletu uvece od 30 mg..Imam dva sina snaje i unuku od 4 godine i unuka od 6 meseci gde vec 6 meseci traje agonija da ostane u zivotu ,roditlji su mi umrli ,radbinsje veze su mi samo mamina sestra koja ima 80 godina i koja je bolesna ,Sa sestrom se ne vidjam i ne cujem jer sam ja tako odlucila jer je povredila roditelje ,to je moja odluka i sa time se nosim sa njeno decom sam u kontaktu.Jako mi smeta galama i buka a narocito okruzenje u kojem adim jer su me uzeli sa biro kao invalida i zahtevaju da radim na normu ,za masinom ,i ostale poslove koje ne bih smela jer imaju expertizu sa medicine rada ,Sad sam lezala u bolnici radi ponovljanja iste i molim vas da date savet kako bih mogla u penxiju .Napominjem da imam astmu i da ne bih smela da radim u prostorijama sa aspiratornim dejstvom ,Cesto se vracam u proslost jer nikad nikom smela da pricam nista i da placem to mije bilo zabrdanjeno ,oba roditelja su mi bili alkoholicari a kasnije i suprug ,zivim samam i ne zelim da opterecujem deciu.Sa starijim sinom nisam u dobrim odnosima jer mene optuzuje za sve sto je radio njegov otac a mladji je pobegao od oca u 15 toj godini i ziveo sanonom ......
molim vas POMOZITE MI DAJTE MI BAREM SAVET ,JER JA OVAKO VISE NE MOGU Dva puta sam pokusala samoubistvo .
Oprostite na duzini poruke ali se nadam da cete mi odgovoriti .
veliko vam hvala unapred i pozdrav ......nadam se odgovoru
Dragana
PS ovo je i suvise mali prostor da bih mogla da ispisem moj zivot ,samo znam da vise nmam volju za zivotom ,ne jedem ,ne spavam i pored lekova samo sam omamljena ,u mom zivotu motivacije vise nema
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyčet srp 26, 2012 12:32 am

oseka je napisao/la:
... molim vas da date savet kako bih mogla u penxiju...
molim vas POMOZITE MI DAJTE MI BAREM SAVET ,JER JA OVAKO VISE NE MOGU
Dragana, dobrodosla (iako sa zakasnjenjem)!
Jos jedna tuzna zivotna prica... svatko od nas ima svoju, naizgled drugaciju a opet u nijansama slicnu ostalima.
Kakav savjet zapravo trazite? Pazljivo sam nekoliko puta procitala post no jedino konkretno pitanje koje sam uocila bilo je ovo vezano uz odlazak u penziju, a na to ne znam odgovoriti jer ne poznajem lokalnu zakonsku regulativu - zna li netko drugi od forumasa?

Ako mislite da Vam pisanje moze pomoci (meni je npr. pomoglo) - slobodno raspalite! 'Istresite' sto Vas muci, cim dio bacite 'na papir', osjecat cete se truncicu bolje Smile
[Vrh] Go down
malena4444





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypet lis 19, 2012 1:35 pm

Dobar dan svima, nova sam ovdje....slična po mnogočemu vama i vašim problemima...iako i sama u borbi sa istima voljela bih svojim primjerom i savjetom nekome olakšati, ako ništa drugo, njegovu borbu...Tko zna, možda i vi meni pomognete, nadam se:)
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyned lis 21, 2012 7:12 pm


Dobrodošla, malena 4444 Smile
[Vrh] Go down
DEPRA





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypet svi 31, 2013 4:47 pm

Admin je napisao/la:
F33 Povratni depresijski poremećaj
- F33.0 Blag povratni depresijski poremećaj
- F33.1 Umjeren povratni depresijski poremećaj
- F33.2 Težak povratni depresijski poremećaj bez simptoma psihoze
- F33.3 Težak povratan depresijski poremećaj sa simptomima psihoze
- F33.4 Povratni depresijski poremećaj, u remisiji
- F33.8 Drugi povratni depresijski poremećaj
- F33.9 Povratni depresijski poremećaj, nespecifičan
[Vrh] Go down
DEPRA





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypet svi 31, 2013 4:54 pm

Nova sam ovdje,pozdrav svima! Liječim se od depresije,paničnih napada i tjeskobe 6 godina,imam 44 godine,udana,dva sina,posao,sve naizgled štima. Moje se depresivne epizode ponavljaju gotovo svake godine i traju mjesec do dva,naravno uz lijekove i kontrole. Isprobala hrpu antidepresiva,sada Cymbalta 60 mg i Normabel 3 puta 10 mg. Kad epizoda krene,totalno se raspadam. Nema vanjskih uzroka depri,kaže psihićka da u menu čuči neka depresivna jezgra koja se s vremena na vrijeme aktivira. Napravila sve moguće pretrage,fizički zdrava ko curica. Vaša iskustva i što bi pomoglo uz lijekove? Hvala
[Vrh] Go down
nada

nada



F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptysub lip 01, 2013 8:29 pm

Bok depra, dobro ti je ime haha...Ja sam sam bila dobro uz terapiju do rođenja mog sina..Nakon poroda sve se poremetilo, sad trenutno pijem 2 antidepresiva i xanaxe i dalje nisam dobro, neznam šta s e događa samo ne znam koliko još mogu izdržat.
Mislila sam ić na drugo dijete al nakkon ovog ne usudim se, šta će od mene ostat. Da li si ti imalla depru i prije djece ili nakon je došla? Ja se bojim jel sam cjeli život imala na uzdi ovu bolešččinu a sad ona mene ima. Od pretraga idem vadit samo hormone, jel još što treba?
morala sam i otkaz dat koliko me zavidalo, ne vidim kraja...

Meni inače pomaže uz ljekove neka fizička aktivnost i šetanje psa. eto Laughing
[Vrh] Go down
nada

nada



F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptysub lip 01, 2013 8:42 pm

Dragane pozdrav! Ja sam do prije kojeg mjeseca ušla u opet takvu tešku depru uz terapiju da me cijelu pojela...Stalno sam imala prisilne misli, al svaki put kad bi pogledala svoje dijete grizla bi me savjest kako bi mu to mogla napravit, ostavit ga zauvijek.... i tako opet nanovo plakala plakala i plakala...I tad sam otišla jedno m staroom lječniku i on mi je uključio nešto novo i naaaaaaaaaaadam se da ću profunkcionirat jel želim i moram živjet. Želim ti reći da se i ja osjećam kao vanzemaljac i tako bi se rado predala da nemam debelog razloga za ostat ovdje al samo je potrebna prava terapija da funnkcioniramo kao normalni ljudi, veselimo se i naimanjim sitnicama koje nam ispunjava život. Nađi si doktora s kojim češ bit zadovoljan i vjerovat mu i kreni po ko zna koji put u ovu borbu, jel život je vrijedan borbe, a onaj drugi svijet nas kad tad čeka stoga 1 je život!Ja si stalno ponavljam sutra je novi dan....
[Vrh] Go down
nasretna





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptyuto srp 23, 2013 5:20 am

dobro jutro prijatelji! mogu vas samo tako nazvati jer samo vas i imam, vas i ovo moje raćunalo,s razlogom sam vas tako nazvala jer pripadam vama.djelim istu tešku sudbinu ili što već ali teško je.cjeli život vućem neke traume, da ne nabrajam bilo je svašta, čitajući vaše postove vidim i sebe.uvijek sam se nosila onom narodnom glupošču (što te ne slomi to te ojača) ma doskora sam i ja to mislila ali nije tako, čovjek je samo potrošni materijal i mi nekad puknemo, ja sam pukla prije dvije godine kad mi se baš zaredalo...šok za šokom i tako jako s+da sam završila u vrapću hospitalizirana 8 mj.bila sam biljka...bez osječaja, bez želja, misli, bez budućnosti...povukla sam se u sebe i u onu nesretnu sobu, nisam izlazila ni u dvorište, bojala sam se onih koji su me voljeli, odbijala susrete...bila sam drogirana. kad sam nakon 8 mj.konaćno izašla počela sam rešavati probleme i to na taj naćin da iz jednog padnem u još veći...zakljućila sam da sve u ovom jebenom životu radim krivo, svaka moja odluka je kontra mene, kao da sama sebe mrzim, kao da se želim kazniti.a na kraju sam ja i kažnjena i to od svoje ruke. najgore mi je što me niko ne razumije...moj muž mi kaže daj se smiri, pa kaj ti je? pa koji me ku... pita kad zna kaj mi je. zašto mi ne pomogne a može, ali neće. juće sam cijeli dan bila u jebenom bedu, misli mi luduju, ja sam ih svjesna, bojim se sebe, bojim se svojih postupaka, jer znam ako krenem rešavati problem da ču upasti u još veći.pobogu svega sam svjesna, želim samo biti sretna i zdrava, a kako kad me sve pritišće. kako kad se bojim sebe.život mi je totalno sranje ali želim živjeti, imam djecu i unućad žao mi ih je ostaviti a tako sam umorna od svega i svih...trenutno sam na bolovanju i posjećujem dnevnu bolnicu, tamo mi je dobro jer sam među istima ali čim se vratim kući ponovo sam u tom prokletom zaćaranom krugu, htjela sam samo napomenuti da razumijem draganu i njoj slićne, neka se bori za sebe, neka ne bira naćine neka ugrabi svaku šansu...joj kako je lijepo djeliti savjete ali je to tako teško uraditi sa svojim životom, jako je teško kad te je nekog strah, a najteže je kad te je strah tebe same...mislim da sam vas previše zagnjavila ali morala je tipkovnica odtrpiti...imam osjećaj da se raspadam
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Emptypet ruj 13, 2013 12:41 pm

Nasretna... razumijem te. Samo ne znam sto bih ti rekla.

"moj muž mi kaže daj se smiri, pa kaj ti je? pa koji me ku... pita kad zna kaj mi je. zašto mi ne pomogne a može, ali neće. "

Zato sto se mozda i sam boji a ne zeli to pokazati, mozda se ne zna snaci, mozda se tesko nosi s tvojom situacijom... mozda, mozda, mozda...
Svakako nastavi s lijecenjem, znam da ono dugo traje i da je sporo ali je MOGUCE!
[Vrh] Go down
Sponsored content





F33 Povratni depresijski poremećaj Empty
PostajNaslov: Re: F33 Povratni depresijski poremećaj   F33 Povratni depresijski poremećaj Empty

[Vrh] Go down
 
F33 Povratni depresijski poremećaj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» F52.3 Poremećaj orgazma
» F31 BIPOLARNI POREMEĆAJ
» POREMEĆAJI LIČNOSTI
» F45.0 Somatizacijski poremećaj
» F90 Hiperkinetski poremećaj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Psihijatrija :: UPOMOĆ! ŠTO MI JE?! :: F30-F39 Poremećaji raspoloženja-
Forum(o)Bir: