Psihijatrija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Oglasi
Anksioznost Depresija on Facebook
Latest topics
» Socijalna anksioznost
depresija Emptyned kol 14, 2016 12:43 am by akadead

» F07 Poremećaji ličnosti i ponašanja uzrokovani bolešću, oštećenjem i disfunkcijom mozga
depresija Emptypet srp 29, 2016 1:25 pm by Vanesa Belan

» F20 SHIZOFRENIJA
depresija Emptysri srp 13, 2016 11:41 am by Dado007

» F23 Akutna i prolazna mentalna oboljenja
depresija Emptyčet lis 15, 2015 8:44 pm by Admin

» F00 Demencija u Alzheimerovoj bolesti
depresija Emptypon lis 05, 2015 10:15 am by Admin

» F40.0 Agorafobija
depresija Emptypet ruj 18, 2015 7:41 pm by Admin

» Kako se nositi sa smrću bliske osobe?
depresija Emptyčet vel 26, 2015 9:29 pm by Nara

» F1x.2 Apstinencijski sindrom
depresija Emptysri vel 18, 2015 6:20 pm by akadead

» F32 DEPRESIJA
depresija Emptyned sij 04, 2015 10:10 pm by Admin

» NERAZUMIJEVANJE
depresija Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm by akadead

» Prekomjereno znojenje - zbog stresa?
depresija Emptypon lip 02, 2014 7:22 am by Admin

» Samoozljeđivanje (samoranjavanje)
depresija Emptyčet svi 22, 2014 10:19 am by akadead

» F60.6 Anksiozni (izbegavajući) poremećaj ličnosti
depresija Emptypet tra 11, 2014 9:37 pm by akadead

» Pjesnički kutak
depresija Emptyned pro 22, 2013 9:40 pm by marny

» Smiješne slike
depresija Emptyuto stu 12, 2013 9:59 pm by Admin

BRBLJAONICA
Panic Away - kako se riješiti anksioznosti i paničnih napada
BLOG
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website
Statistika
Poll

 

 depresija

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
storm





depresija Empty
PostajNaslov: depresija   depresija Emptyčet kol 12, 2010 2:25 pm

pozdrav svima,,,eto i mene čist da razgovaram sa ljudima kojima je slično kao i meni ... pa mi možda bude lakše...a možda i ne depresija Icon_smile ....
Sve u svemu djetinstvo sam imala prestrašno iružno , pa se sve to nekako nastavilo u mom životu.....sad kad bi trebalo sve bit lijepo i divno...u meni samo strah...pijem luxete već 3 mj i misare inekako baš i nevidim nikakvog pomaka,,,sve što mogu odgađam glupim izgovorima samo da budem kod kuće , a ustvari to nije što želim...
imam prekrasnu djecu ali čak ni uz njih nisam više ja nit radim stvari s njima ko prije...samo me uhvati slabina i bolovi u mišićima i prsima više mi to sve ide na k....
eto i mene još jedne u nizu koja tuši sa svojim problemima.
[Vrh] Go down
Soshy





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyčet kol 12, 2010 4:24 pm

zdravo i dobro dosla! Smile

sto je bilo ruzno u tvojem djetinjstvu? sto te najvise muci?
[Vrh] Go down
storm





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypet kol 13, 2010 6:54 am

Hvala soshy...
Sve je ružno...od staraca alkoholičara , mama pogotovo htjela se nekoliko puta ubit uvijek sam joj praznila boce koje je skrivala i tražila po šumi, a stari je još k tome bio i nasilan , tuko je sve redom čak je i djeda traktorom htio ubit,,,često je mama bila po bolnicama zbog alkohola onda je i dijabetis uz to dobila, a mi smo večinom bili kod rodbine tad me dvije godine bratić seksualno zlostavljao,,,,,pa mi je drugi bratić u 17 godini umro....seka ostala invalid poslije operacije,,,već je 20 god. u kolicima i dosta sam se brinula za nju....ajde sve je to nekako '' prošlo '' ....pa sam se zaljubila nakon par godina udala d, rodila prekrasnu djevojčicu...odselili smo se od mojih jer se suprug nije nikako slago sa mojima,,,,nakon 3 god. ponovno ostala trudna ,,,rodila sina,,,muž se skurvo i kurvo još tri mjeseca,,onda je meni puko film i odlučila se vratiti svojima , a sa starim 3 god. nisam pričala baš mi je bilo katastrofa....ia tako dan po dan i naišla sam,,,,a onda sam u te dvije godine nakon razvoda malo se opustila provodila i jopet zaljubila i bilo je nešto presavršeno dok nisam skužila da je oženjen i da če to tako ostat,,,,i to je prošlo....Sada sam u prekrasnoj vezi sa predivnim čovjekom i njegovom curicom tj sada našom i on je prošo istu sudbinu braka......sav nemir ineki strahovi su me počeli hvatati prošle zime kad sam skužila da moj dragi ima problem s alkoholom,,,nisam mogla to samo tako prekinuti previše mi je bilo stalo do njega i do malene,,,,i uz njega sam stala i riješili smo taj problem,,,,i sad kad bi trebalo sve bit dobro ja sam samo u strahu i nemiru i sve bi nešto na brzaka sam da što prije dodjem doma, pa me hvataju nekakve slabine i počnem se tresti , srce mi se uzlupa,,,toliko toga bi htjela a jednostavno od straha ne mogu............. depresija Icon_cry
[Vrh] Go down
Soshy





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypet kol 13, 2010 10:52 am

ako sam dobro pohvatala sve, znaci imate zajednicki dom?

s obzirom na proslost, u redu je (zapravo nije u redu ali u tvojem je slucaju normalno) osjecati uznemirenost.Prosla si zbilja puno toga, mogu reci. Cega se najvise bojis? Što te najviše muci? Sjecanja, strah od buducnosti?

opisi svoj najveci strah.
[Vrh] Go down
storm





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypet kol 13, 2010 11:29 am

Ne znam jednostavno strah od straha , neznam kroz šta si ti prošla i dal me razumiješ?

Najviše od toga da me nebude dobro , da če me uhvatit strah i panika i moje lupanje srca... isamo se vrtim u krug i svake obične dnevne obveze mi je problem naprviti...tablete nosim svud sa sobom čak sam počela i tlakomjer nosit...ma nisam normalna
[Vrh] Go down
Soshy





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypet kol 13, 2010 12:36 pm

ma normalna si, samo si u fazi fobofobije. imas strah od straha. Bojis se da bi mogla dobiti napad panike. e sad, koliko vidim imas i agorafobiju , bojis se vanjskih prostora i zato zelis sto prije doci kuci. agorafobija je posljedica tvoje prve fobije i nemirna.
ako vec nisi, idi kod psihijatra po tablete (vjerujem da ce ti dati nesto na bazi benzodiazepina iako su bolji antidepresivi), a kongitivna i bihevioralna terapija ne bi bile na odmet. moras promijeniti svoje stavove i uvjerenja i nauciti kontrolirati svoju anksioznost.
dok ne odes do psihijatra ili psihologa ( jer problem strahova mogu rijesiti i oni osim ako prije nisi bila na rehabilitaciji ili na terapijama) pokusaj s vjezbama disanja (disi duboko i pravilno, nabavi B complex tablete (koje su nekih 20-ak kuna u ljekarnama) one ce ti pomoci jer blagotvorno djeluju na zivcani sustav. pokusaj vise spavati i smanjiti stres.
[Vrh] Go down
storm





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypet kol 13, 2010 2:07 pm

vidim da si iskusna,,,kakvr ti problebe imaš ?

Pijem luxetu i maisr ,025mg 3x1....bilo mi je malo bolje sad opet , a i gore a iskreno nikako se natjerat da odem na kontrolu
[Vrh] Go down
Soshy





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypet kol 13, 2010 2:50 pm

srecom,nemam problema, tu sam da pomazem drugima da se lakse i brze rijese svojih ( dakako, admini imaju glavnu rijec)

PS. kazem ti, vazno je da posjetis psihijatra ili psihologa. koga god izaberes, ne mozes pogrijesiti. vazno je da osim ovog foruma nades jos nekakvu pomoc.
[Vrh] Go down
storm





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypon kol 16, 2010 7:44 am

kako to onda da se kužiš u te stvari ?

Na forumu sam eto čist da vidim što se drugim ljudima oko mene dogadja,jer imam felling da se to samo meni događa,a vidim da nije tako pa mi je nekako lakše...
Kao što rekoh idem psihijatru i pijem tablete , a 29 mi je godina , pa mi se to i nesviđa , imam tisuću pitanja a bez odgovora...da l ču do kraja života pit tablete za smirenje kakva ču ja bit za 5-10 god.... imam felling da če moja djeca imat ludu mater.
[Vrh] Go down
Soshy





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypon kol 16, 2010 12:18 pm

ako imas tisucu pitanja, pukni ih sve meni u inbox, imam vremena, mogu odgovarati na sto god hoces. Hajde, da se sve rijesit, samo treba strpljenja.

PS.ovisi koje tablete pijes. ako pijes za smirenje, one su hajdemo reci jos najbolje. lakse je sici s njih nego s pojedinih antidepresiva ili antipsihotika. psihijatrijski gledano, oni su jos najprihvatljiviji (barem ja tako to gledam)
[Vrh] Go down
Soshy





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypon kol 16, 2010 12:19 pm

uostalom, djeca bi trebala voljeti mamu kakva god da je, tako da se ne brini po tom pitanju
[Vrh] Go down
storm





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyuto kol 17, 2010 7:31 am

ne snamlazim se baš tuda,,,kako na inbox da ti pišem ? Smile
[Vrh] Go down
Soshy





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyuto kol 17, 2010 8:47 am

vidi, imas tu dva covjeka nacrtana i pise ti pm, odmah kraj profila. odmah ispod mog teksta
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptysri kol 25, 2010 4:54 pm

storm je napisao/la:
Sve je ružno...od staraca alkoholičara , mama pogotovo htjela se nekoliko puta ubit uvijek sam joj praznila boce koje je skrivala i tražila po šumi,... često je mama bila po bolnicama zbog alkohola ...Sada sam u prekrasnoj vezi sa predivnim čovjekom i njegovom curicom tj sada našom i on je prošo istu sudbinu braka......sav nemir ineki strahovi su me počeli hvatati prošle zime kad sam skužila da moj dragi ima problem s alkoholom

Storm, puno toga si sama rekla. Od ranije imas losa iskustva s konzumacijom alkohola. Sada to isto ponovno prozivljavas, ako sam dobro shvatila. Naravno, jedno te asocira na drugo i javlja se nemir. Ukoliko si sigurna da je s vama sve OK i ako u njega imas potpuno povjerenje, onda nemas oko cega brinuti. Strah ti se javio vjerojatno zato sto se bojis da se sve ono drugo sto si nabrojala ne ponovi. Ali i sama znas da nece, da je cijela ta ruzna prica iza tebe.
A "luda mater"... hihihi i moja kcer ima takvu pa se uopce ne buni, dapace Wink
[Vrh] Go down
storm





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyčet kol 26, 2010 11:52 am

O darga Renči baš si me nasmijala s ovim zadnjim !!!! :-)
Very Happy hahaha.......
Sad zadnjih par dana sam ok , ustvari nisam nikad ono 100 post al ide , konačno sam strpala svoju obitelj u auto i otkačila se od kuće i vozila 100 km od nje i baš je bilo dobro i nisam imala nikakav napad !!!
Bilo bi lijepo kad bi mogla sjest s nekim od vas ko me kuži na kofi pa uživo čakulat....
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptysub kol 28, 2010 7:52 am

Aaaaa!! Sjecam se svojih "prvih" 100 km bez napada!!! Bemti, to je bio dozivljaj Smile
[Vrh] Go down
gogatom58





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyned kol 29, 2010 5:24 am

probaj provježbati www.panicaway.com meni funkcionira
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyuto ruj 07, 2010 9:22 am

Eeeee, imam ga al sam lijena provjezbati ga kako treba, skoncentrirano.
[Vrh] Go down
gogatom58





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyuto ruj 07, 2010 11:11 am

da, ja sam često sklonija progutati tabletu svaki dan jer meni treba svako malo ponovno vježbanje jer mi ansioznost dolazi stalno kao popratna pojava od glavnog lijeka. svaki dan ispočetka...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyuto ruj 07, 2010 11:53 am

Cekaj, ovo mi sad nije bas jasno, "anksioznost kao popratna pojava od glavnog lijeka"...

Zar ne postoji nikakav slican lijek koji ne bi imao takve nuspojave i koji bi ti vise odgovarao?
[Vrh] Go down
gogatom58





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptysri ruj 08, 2010 3:38 pm

dešava se da su popratne pojave od lijeka vrlo slične simptomima bolesti. moj lijek je jedan od mlađe generacije i bolji od tih drugih. za jednog sam čula da brzo ubija. ovaj moj malo skraćuje životni vijek. zadnjih deset godina je napravljen veliki korak naprijed u izmišljanju lijeka, pa možda i ja dočekam nešto bolje. za anksioznost nisam sigurna jer sam oduvijek strepila i patila od tjeskobe. moj stariji sin mi kaže da mu nikad nisam rekla da će sve biti u redu, na primjer, prenijela sam svoje brige na njega, a na mene su prenijeli moji roditelji, zapravo moja teta s kojom sam živjela, ona je i danas glavni izmišljač briga, dok ja radim vježbe protiv anksioznih misli i uzmem normabel i prođe mi teškoća. zaključak je da ta anksioznost za koju sam čula kao za popratnu pojavu nije tako strašna kako je meni bila u mladosti. postoji jako puno popratnih pojava baš za ovaj moj rispolept, ali izgleda nije strašno kao moja bolest.
[Vrh] Go down
mo!





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptyčet oľu 01, 2012 7:06 am

Jutro,

prije dvije god. dijagnosticiran mi anksiozno - depresivni, terapija jednom tjedno kro 8 mjseci + alventa i sanval. I bilo je bolje, sada se opet situacija vrača, sve po starom, ali moja draga psihijatrija u radi samo ujutro plavac . Molim info koliko koštaju privatnici?

Hvala, confused
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Emptypet oľu 02, 2012 12:28 pm

[Vrh] Go down
Sponsored content





depresija Empty
PostajNaslov: Re: depresija   depresija Empty

[Vrh] Go down
 
depresija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» F32 DEPRESIJA
» Depresija i imunitet
» Depresija i samopomoć
» F20.4 Postshizofrena depresija
» Blagdanska depresija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Psihijatrija :: UPOMOĆ! ŠTO MI JE?! :: F40-F48 Neurotski i somatoformni poremećaji i poremećaji izazvani stresom-
Forum(o)Bir: