Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji

Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

Share

PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI

Go down 
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin

PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI Empty
PostajNaslov: PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI   PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI Emptyčet oľu 05, 2009 12:16 pm

Psihosomatski poremecaji su poremecaji koji su obilježeni razlicitim tjelesnim smetnjama i poteškocama kao što su npr. glavobolje, nesvjestice itd. izazvanim psihološkim problemima, a ne tjelesnim bolestima. Uglavnom su to HIPOHONDRIJA i razni SOMATOFORMNI poremećaji.
[Vrh] Go down
Buby30

Buby30

PostajNaslov: Re: PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI   PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI Emptysri srp 24, 2013 12:21 pm

Ne znam smijem li tu pisati, premjestite me di mogu..
Ugl ja imam vwelike preobleme sa vratnom kraljeznicom.
Dijagnosticiran mi je vertigo zbog lose cirkulacije, operiran donji dio kraljeznice
A moja psihicka kaze da je sve to psiha...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI   PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI Emptypet ruj 13, 2013 12:35 pm

Buby30, moze biti i vratna kraljeznica i psiha... Kod mene je bilo i jedno i drugo. Bitno je uvjeriti se 100% tj. iskljuciti sve moguce fizicke uzroke, kako bi se moglo reci da je to "na bazi psihe", a tu tvoj lijecnik opce prakse ima najvecu ulogu.
Inace, sto se tice vratne kraljeznice, prosurfaj po netu, ima dosta vjezbi koje bi ti mogle pomoci (meni jesu) i na taj nacin ublaziti vrtoglavice.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI   PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI Empty

[Vrh] Go down

PSIHOSOMATSKI POREMEĆAJI
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.