Psihijatrija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihijatrija

mentalno zdravlje, psihičke tegobe, ovisnosti i slični poremećaji
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Oglasi
Anksioznost Depresija on Facebook
Latest topics
» Socijalna anksioznost
Blagdanska depresija Emptyned kol 14, 2016 12:43 am by akadead

» F07 Poremećaji ličnosti i ponašanja uzrokovani bolešću, oštećenjem i disfunkcijom mozga
Blagdanska depresija Emptypet srp 29, 2016 1:25 pm by Vanesa Belan

» F20 SHIZOFRENIJA
Blagdanska depresija Emptysri srp 13, 2016 11:41 am by Dado007

» F23 Akutna i prolazna mentalna oboljenja
Blagdanska depresija Emptyčet lis 15, 2015 8:44 pm by Admin

» F00 Demencija u Alzheimerovoj bolesti
Blagdanska depresija Emptypon lis 05, 2015 10:15 am by Admin

» F40.0 Agorafobija
Blagdanska depresija Emptypet ruj 18, 2015 7:41 pm by Admin

» Kako se nositi sa smrću bliske osobe?
Blagdanska depresija Emptyčet vel 26, 2015 9:29 pm by Nara

» F1x.2 Apstinencijski sindrom
Blagdanska depresija Emptysri vel 18, 2015 6:20 pm by akadead

» F32 DEPRESIJA
Blagdanska depresija Emptyned sij 04, 2015 10:10 pm by Admin

» NERAZUMIJEVANJE
Blagdanska depresija Emptysri lip 04, 2014 1:15 pm by akadead

» Prekomjereno znojenje - zbog stresa?
Blagdanska depresija Emptypon lip 02, 2014 7:22 am by Admin

» Samoozljeđivanje (samoranjavanje)
Blagdanska depresija Emptyčet svi 22, 2014 10:19 am by akadead

» F60.6 Anksiozni (izbegavajući) poremećaj ličnosti
Blagdanska depresija Emptypet tra 11, 2014 9:37 pm by akadead

» Pjesnički kutak
Blagdanska depresija Emptyned pro 22, 2013 9:40 pm by marny

» Smiješne slike
Blagdanska depresija Emptyuto stu 12, 2013 9:59 pm by Admin

BRBLJAONICA
Panic Away - kako se riješiti anksioznosti i paničnih napada
BLOG
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Psihijatrija on your social bookmarking website
Statistika
Poll

 

 Blagdanska depresija

Go down 
+2
davor10
Admin
6 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptysri oľu 04, 2009 5:41 pm

Blagdanska depresija

Božićni i novogodišnji blagdani su ispunjeni radosnim događajima, veseljem i optimizmom. No mnogi se u ovo doba osjećaju tužni, bezvoljni, usamljeni, umorni. Takvo se stanje naziva blagdanska depresija.

Najčešće se javlja krajem prosinca. Stvorili smo je mi sami. Pritisci kojima smo izloženi svakim se danom sve više gomilaju, a naša tolerancija stresa pada.

Depresija

Ako se tuga pojavi bez ikakva razloga ili je ona nerazmjerna razlogu nastanka, ako ne prestaje ili se ponovno vrati, ako nam je teško raditi, družiti se, spavati, jednom riječju više se ne možemo veseliti životu, onda to više nije neraspoloženje, nije obična tuga, nego depresija.

Trenutno je depresija za žene zdravstveni problem broj dva, a u ukupnoj populaciji depresija je na četvrtom mjestu. Prema procjenama Svjetske zdravstvene organizacije depresija će do 2020. godine postati drugi svjetski zdravstveni problem, a gledajući samo žensku populaciju, zdravstveni problem broj jedan. Posljedica je to kontinuiranog porasta broja depresivnih osoba. Najmanje svaki deseti čovjek ima šansu jednom u životu oboljeti od depresije, može se javiti od dječje do starije dobi, a naročito je česta u srednjim godinama. Depresija uzrokuje duboke patnje i većina se stručnjaka slaže da je to za čovjeka najbolnije životno iskustvo s kojim se može suočiti.

Depresija je više od obične tuge. Međutim, ako se tuga pojavi bez ikakva razloga ili je ona nerazmjerna razlogu nastanka, ako ne prestaje ili se ponovno vrati, ako nam je teško raditi, družiti se, spavati, jednom riječju više se ne možemo veseliti životu, onda to više nije neraspoloženje, nije obična tuga, nego depresija.

Zbog neupućenosti, depresiju često ne prepoznaju ni osobe koje od nje pate, kao ni njihova najbliža okolina, čak i kad depresija uzrokuje značajne bračne, obiteljske, profesionalne i socijalne poteškoće. Depresija je bolest sa značajnom smrtnošću. Podaci govore da i do 15% depresivnih osoba počini samoubojstvo. Stoga depresija zahtijeva ozbiljan pristup, čim ranije prepoznavanje i adekvatno liječenje da bi se izbjegle moguće pogubne posljedice.

Uzroci blagdanske depresije

U vrijeme velikih blagdana imamo višak slobodnog vremena. Ukoliko slobodno vrijeme nemamo s kime podijeliti ili ga ne možemo kvalitetno ispuniti, normalno je da zapadnemo u depresivno raspoloženje.

Osobama inače sklonim depresijama u prosincu se nameće dodatni teret da su na neki način dužni biti sretni. Blagdanska depresija često zahvaća starije osobe koje su već izgubile partnera ili im djeca stanuju daleko, zatim usamljene ljude koji žive u velikom gradu u kojem nema članova njihove obitelji, a koji nemaju puno prijatelja.

U vrijeme velikih blagdana imamo višak slobodnog vremena. Ukoliko slobodno vrijeme nemamo s kime podijeliti ili ga ne možemo kvalitetno ispuniti, normalno je da zapadnemo u depresivno raspoloženje.

Uzroci blagdanske depresije su:
- povećan stres
- umor
- nemogućnost provođenja vremena s članovima obitelji
- nostalgija za proteklim blagdanskim proslavama
- pretjerana komercijalizacija blagdana
- promjena prehrane
- promjena dnevne rutine


Simptomi i trajanje blagdanske depresije

Osnovne karakteristike ove bolesti su sniženo, depresivno raspoloženje, gubitak osjećaja zadovoljstva, gubitak snage i energije, javljanje osjećaja neodređenog straha (anksioznosti), osjećaj krivnje, besperspektivnosti, bezizglednosti, gubitak volje za životom, razmišljanja o samoubojstvu i pokušaji. Uz to nastupa promjena mišljenja, sna i apetita.

Simptomi sliče kliničkoj depresiji:
- glavobolje
- nesanica
- promjena apetita, debljanje ili mršavljenje
- razdražljivost
- tjeskoba
- pretjeran ili neprimjeren osjećaj krivnje
- smanjena sposobnost jasnog razmišljanja i koncentracije
- smanjen interes za aktivnosti koje obično pružaju zadovoljstvo (seks, rad, druženje s prijateljima, hobiji, uobičajeni oblici zabave)


Osnovne karakteristike ove bolesti su sniženo, depresivno raspoloženje, gubitak osjećaja zadovoljstva, gubitak snage i energije, javljanje osjećaja neodređenog straha (anksioznosti), osjećaj krivnje, besperspektivnosti, bezizglednosti, gubitak volje za životom, razmišljanja o samoubojstvu i pokušaji. Uz to nastupa promjena mišljenja, sna i apetita.

Blagdanska depresija je obično kratkotrajna te traje nekoliko dana ili tjedana prije, tijekom ili netom nakon blagdana. Kad prođe slavljenička euforija, simptomi se obično povlače.

Spriječite blagdansku depresiju

Umjesto nabrajanja nedostataka i svega što nam u životu nedostaje, trebamo početi nabrajati svoje kvalitete i sve ono što imamo.

Kako bi se umanjilo blagdansko neraspoloženje i simptomi depresije, potrebno je pridržavati se nekih mjera. To je stresno razdoblje godine za sve ljude, a no taj se stres može umanjiti. Najlakše je sve tegobe podijeliti s obitelji, prijateljima, bliskim i dragim osobama.

Usprkos bogatom blagdanskom stolu, treba zadržati zdrave prehrambene navike te redovito vježbati.

Pomaže dobra organizacija vremena, pisanje liste stvari koje treba napraviti ili kupiti, određivanje prioriteta, planiranje koliko se novca želi potrošiti te se zadržati u tim financijskim okvirima.

Prihvaćanje vlastitih osjećaja kao posve normalnih u ovo doba godine olakšava psihički teret. Pomaganje drugima, primjerice beskućnicima, siromašnima, nezbrinutoj djeci, onima koji nemaju i koji su sami u ovo blagdansko vrijeme, pomaže nam da shvatimo kako imamo i više nego je dovoljno te da smo bez razloga nezahvalni.

U svemu treba biti umjeren. Ne piti previše alkohola jer suprotno uvriježenom mišljenju, alkohol ne djeluje stimulativno, već pridonosi depresivnosti, a pri povećanoj konzumaciji smanjuje funkcionalnost moždanih stanica i sposobnost koncentracije.

Ne smijete pretjerivati sa slatkom i masnom blagdanskom hranom. Zdrava i uravnotežena prehrana osnovna je pretpostavka dobrog zdravstvenog stanja i raspoloženja, i trebala bi vas zaštititi od nedostatka pojedinih nutrijenata koji mogu uzrokovati razdražljivost, umor i loše raspoloženje. Izbjegavajte grickalice i slatkiše koji često ne sadrže vitamine i minerale. Izbjegavajte napitke koji sadrže kofein u večernjim satima, jer će vam poremetiti san i uzdrmati bioritam.

Ne razmišljajte pretjerano o prošlosti, ne postavljajte nerealna očekivanja ili zahtjeve, ne razmišljajte isključivo o stvarima koje nemamo te osobito ne trošite novac koji nemamo.

Depresivno raspoloženje ponekad je naglašeno zbog osjećaja kako se svi drugi dobro zabavljaju, što nije istina. Gdjegod se ljudi okupe, osobito često na obiteljskim proslavama, u zraku su određena neslaganja, napetosti i razmirice.

Umjesto nabrajanja nedostataka i svega što nam u životu nedostaje, trebamo početi nabrajati svoje kvalitete i sve ono što imamo.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: U susret blagdanima   Blagdanska depresija Emptysri oľu 04, 2009 6:16 pm

U susret blagdanima

Psihijatri kažu da su najzaposleniji u tjednima prije Božića. Božićni blagdani potaknu čovjekovu nutrinu podsjećajući ga na djetinjstvo, obitelji... Tu je onda sva ona strka oko slanja čestitki, kupovine darova... No naši pravi prijatelji žele nas smirene kako bi zajedno s nama mogli podijeliti istinsku radost Božića.

Božić - blagdan srca i mira

Božić je blagdan srca za sve koji imaju srca. Božić mora biti kraj svake svađe i nasilja, početak mira, ljubavi i istine. Svaki čovjek želi sebi i drugima mir, pravednost, bratsko susretanje jednog s drugim. Božić nam daje priliku da barem za neko vrijeme doživljavamo te osjećaje i čežnje za mirom, za pravednošću i solidarnošću. Samo ona sreća koju daješ i tebe će učiniti sretnim. Nauči biti dobar jer dobrota osvaja sva srca.

Božićni mir

S Božićem je najuže povezana poruka mira. Božićni nagovori predsjednika države dodiruju uvijek iznova temu mira. A ovaj mir omogućuje i mir među ljudima. Jer čovjek, samomu sebi otuđen, nije sposoban za mir. Čim je zadovoljan sa sobom i živi u miru, održat će mir i sa svojom bližnjima i sa ljudima koje susreće. Oni više nisu naši neprijatelji. Ako su prema nama neprijateljski raspoloženi, mi im želimo onaj isti mir koji i mi nosimo u svome srcu.

Kad pogledam u sebe, nalazim ne samo svoje probleme, svoju rastrganost, svoje razočarane želje i iluzije, svoju ranjenost i povrijeđenost. Osjećam da je u meni prostor pun mira. I polazeći od ovoga unutarnjeg prostora ja mogu ući u mir sa sobom i svojim životom. I od ovoga iskustva nutarnjega mira idu i miroljubive misli prema mojim bližnjima. Za neprijateljske i gnjevne misli ovdje nema mjesta. Mir za mene nije toliko poziv da sa svima živim u miru. Naprotiv, mir koji ide k ljudima izvire iz iskustva moga nutarnjeg mira. Ja tada ne moram stvarati neki mir. Mir je u meni. A on se širi sam po sebi.

No, Božić je također blagdan neugodnih osjećaja i razočaranja. Kako brzo nestaju spomenuti plemeniti blagdanski osjećaji iz sredine odnosa među ljudima, kako se brzo vraćaju ljudi i svijet na svoj stari kolosijek! Ne više čežnja za mirom, pravdom, bratstvom nego ponovno natjecanje oko vlastitih često egoističnih interesa, ponovno ulazi u duše ljudi želja za uspjehom pod svaku cijenu pa i na štetu drugoga. Zašto ne može trajati božićno raspoloženje u dušama ljudi duže vrijeme poslije Božića?

Možemo, s Božićem u duši pružiti ruku jedni drugima, oprostiti, pomiriti se. Možemo se susresti kao ljudi, obnoviti zajedništvo i mir sa samima sobom i s ljudima s kojima nas život svakodnevno povezuje. Kad se ljudi daruju susretom i mirom, nađe se već načina kako prepoznati one kojima treba pomoć, i kako pomoći i darovati bližnjega u potrebi, da i on bude sretniji. Najveće bogatstvo naroda nisu ljudi bogati stvarima, nego sretni ljudi.

Započni sa smiješkom

Izaberi nekoliko ljudi u ovo blagdansko vrijeme i budi prema njima posebno ljubazan. Neka tvoja okolina, tvoj muž, tvoja djeca, tvoji susjedi, prijatelji i kolege bar u ovo vrijeme vide tvoje svježe, srdačno lice. Opazit ćeš kako sunce simpatije odmiče tmurne oblake brige i tužnog raspoloženja.

Početak nove godine

Na kraju godine je prilika i da se sjetimo svega onoga što smo do sada proživjeli. Je li protekla godina za tebe bila dobra godina? Jesi li postao bolji čovjek? Jesi li razborito upotrebljavao svoje vrijeme? Jesi li se brinuo za druge ili razarao njihovu sreću?

Započinje nova godina, nova šansa. Imaš 365 dana da budeš dobar, srdačan, spreman pomoći, susretljiv. Svakog čovjeka kojeg susretneš u novoj godini prihvati u svoj život s ljubaznošću i dobrotom. Voli i cijeni ono što imaš i nemoj se uspoređivati s drugima. Počni konkretno razmišljati i počni si postavljati ciljeve koje možeš uspješno postići. Najprije jasno odluči do čega ti je stvarno stalo, a nakon toga odluči jasno i izravno koje ciljeve možeš postići u sljedećoj godini. Npr. želim prisustvovati svim utakmicama svoga sina, nastupima svoje kćeri, jednom tjedno večerat ću sa svojom obitelji... Kad se ciljevi počnu ostvarivati bit ćeš zadovoljniji i spremniji za budućnost.

I na kraju... svaki čovjek u sebi ima neutaživu čežnju za mirom, za pravdom, za slobodom, za zajedništvom ljubavi. I to sada ovdje na zemlji, u našem gradu i selu, u našim obiteljima. Neka nam moto nove godine bude: Želim popraviti svijet i započet ću od sebe!

Izvor: PlivaZdravlje.hr (20.12.2006.)
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptypet stu 06, 2009 12:53 pm

Stigla je jesen, uskoro nam dolaze i blagdani... Dani su sve kraći i siviji, sunca nam nedostaje.
Patite li od sezonske / blagdanske depresije i kako se nosite s njom?
Planirate li išta poduzeti kako biste se ove sezone osjećali manje depresivno?
Jeste li "pojačali" dozu vitamina?

Ja sam po tom pitanju "kroničar". Blagdanska depresija Icon_neutral
[Vrh] Go down
davor10





Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyčet pro 10, 2009 9:39 am

Renči, može prijedlog?
Evo da u te dane otvorimo chat i da stavimo dežurstva i da pokušamo preko medija, bolnica reči ljudima da ako imaju internet dođu na chat i da pokušaju u dobrom društvu biti prihvačeni.
Ja ću u to vrijeme biti na jednom drugom chatu ali mogu ako treba imat uključena oba i biti prisutan na oba.
Imam iskustva s time.
Javi mi na mail tako da večeras složimo plakate za bolnice i u ponedjeljak odemo. Isto tako i putem medija pozivat ljude na chat.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyčet pro 10, 2009 10:04 am

WOW! Koji si ti čovjek od akcije, pa skidam ti kapu! Dvije rečenice i sve si rekao... Sad sam bez teksta i moram priznati da mi tako nešto uopće nije palo na pamet, a ideja mi se čini odličnom. Jedino, kao što sam spomenula, nisam sigurna da ću moći odraditi svoj dio ako budem na putu, ali evo, ovim putem pozivam forumaše da se jave ukoliko mogu i žele uskočiti a nemaju ništa drugo u planu. Slobodno se nadopišite tu, odmah u nastavku.
Što se plakata tiče... misliš da ima smisla stavljati ih u bolnice? Naime, onaj tko u te dane dođe do bolnice, vjerojatno neće niti razmišljati o chatu... nažalost...
[Vrh] Go down
Kate

Kate



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyned pro 13, 2009 11:13 pm

Inače se grozno osjecam u prosincu...i zivciraju me blagdanske euforije, maltretiranje razlicitim reklamama "happy familly" mama, tata, brat, seka, baka, dida, pas i ribica...nije ni cudo sto ljudi odvale misleci kako je to realnost...nek stave bolesne, jadne i same, prosjake na reklame svima bi bilo lakše gledat...sad ove godine bez mame..grozno...al' tjesi me jedna stvar, u svakom slucaju iduca mi godina ne moze biti gora..dakle moze biti samo bolja, jer sam vec izgubila sto sam najvise voljela...
[Vrh] Go down
arduana

arduana



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptypon pro 14, 2009 7:31 am

Kate,baš mi je drago da si tu.Vidiš,izgubila si mamu,znam to je nenadoknadivo,ali sigurna sam da imaš oko sebe još ljudi koji te vole.
I na kraju krajeva,tu smo mi.Razumijemo te,pomoći ćemo ti.Ti si vesela ptica pjevačica. Blagdanska depresija 850789
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptypon pro 14, 2009 1:21 pm

Naša ptica 'pevaljka' Blagdanska depresija 850789
Kraj nije uvijek kraj, kraj može biti i početak nečega novoga i boljega, prilika za promjenu na bolje, kako za mamu tako i za tebe. Ali ti to već znaš.
Volimo te i čuvaj se!
Pusa
[Vrh] Go down
Kate

Kate



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptypet pro 18, 2009 12:47 am

Kako mogu postati smijesne slicice sto imam na kompu?
[Vrh] Go down
Toma

Toma



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptypet pro 18, 2009 6:24 am

Klikni na Host an image, odaberi sliku na računalu i kad se postavi na web kopiraj link te ga zalijepi u Link u ovom prozoru. Možda ima i drugi način ali ja radim tako Smile
[Vrh] Go down
davor10





Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptysub pro 19, 2009 9:04 pm

Evo ja mogu dežurat na chatu od 20 do 2 sata.
Svi koji mogu neka dođu.
Isto tako ako neću ići nigdje za novu godinu mogu i tada.
[Vrh] Go down
davor10





Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptysub pro 19, 2009 9:11 pm

Kate je napisao/la:
Inače se grozno osjecam u prosincu...i zivciraju me blagdanske euforije, maltretiranje razlicitim reklamama "happy familly" mama, tata, brat, seka, baka, dida, pas i ribica...nije ni cudo sto ljudi odvale misleci kako je to realnost...nek stave bolesne, jadne i same, prosjake na reklame svima bi bilo lakše gledat...sad ove godine bez mame..grozno...al' tjesi me jedna stvar, u svakom slucaju iduca mi godina ne moze biti gora..dakle moze biti samo bolja, jer sam vec izgubila sto sam najvise voljela...
Kate.
Ja se u te dane loše osječam ali pokušavam jer sam dosta aktivna osoba tu nervozu sakrit i svu energiju usmjerit u nešto pozitivno.
Pokušaj i ti to.
Lako je a i ti puno dobivaš.
Znam da ti je teško zbog majke ali zamisli da će i ona biti tužna ako ti budeš u te dane tužna.
Evo dođi na naš chat.
Ja ću biti dežuran od 20 sati na dalje.
[Vrh] Go down
Kate

Kate



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyned pro 20, 2009 10:34 pm

Blagdanska depresija 0bxdveqs
[Vrh] Go down
Kate

Kate



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyned pro 20, 2009 10:36 pm

haha iz drugog pokušaja je seljo beljo uspio..tnx Toma

Davore, hvala na lipim ričima, srecom pa imam najbolje prijatelje na svijetu koji se trenutno otimaju i ucjenjuju me kako bih kod njih docekala Bozic, ali ja bih ga najradije prespavala. Iskreno.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyuto pro 22, 2009 7:59 pm

Mnogi bi blagdane najradije prespavali, ali nikad ne znaš što ćeš naći pod borom (ne mislim samo na poklone nego i na neke druge lijepe stvari koje ti se već sutra mogu desiti, a čuda JESU moguća).
I zato ih nemojmo prespavati, samo se malo prislonimo i odmorimo, odrijemajmo, i nastavimo dalje. Blagdanska depresija 375120
[Vrh] Go down
davor10





Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyčet pro 24, 2009 7:23 am

Slažem se Renči.
Ma koliko to bilo teško ovi blagdani su po meni lijepi.
Nema ništa ljepšeg kada nekoga razveselite. Poklonom, svim prisustvom, toplom riječi, osmjehom.
Mnogi moji prijatelji padaju u depresiju ali optimizam uvijek pobjedi.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin



Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyčet pro 24, 2009 12:14 pm

Je, Davore, Renči ti je ponekad odličan teoretičar a onda ju u praksi zariba jugo pa se počne valjat po podu od muke i blagdana i kolača i francuske salate i rodbine i... svega Blagdanska depresija Lol
[Vrh] Go down
davor10





Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptyčet pro 24, 2009 8:07 pm

Evo. Upravo sam bio na Badnjoj večeri sa svojima i sada sam tu.
Kod mene je praksa važnija od teorije.
To me je život naučio.
[Vrh] Go down
anita*





Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Emptypon pro 28, 2009 5:11 pm

ah lakse mi je sad kad sve ovo procitah nisam videla da je ova tema vec naceta,ali puno mi znaci sve sto ste ovde napisali...prijace mi da se malo isplacem i prisetim proslosti a onda ce sve biti ok...podelicu svoj praznik sa sinom,ma sta ce kome prijatelji i rodbina i supruzi...(neko nema ni decu)...na kraju krajeva bila mi je ova protekla prijatna pokusacu narednu uciniti sebi bar za nijansu prijatnijom..samo da smo svi mi zivi i zdravi...ma necu da dramim bez razloga...sretni svima praznici... Blagdanska depresija Lol
[Vrh] Go down
Sponsored content





Blagdanska depresija Empty
PostajNaslov: Re: Blagdanska depresija   Blagdanska depresija Empty

[Vrh] Go down
 
Blagdanska depresija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» F32 DEPRESIJA
» depresija
» Depresija i imunitet
» Djecu ozbiljno pogađa depresija roditelja
» F53 Mentalni poremećaji i poremećaji udruženi s babinjama (postporođajni period)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Psihijatrija :: UPOMOĆ! ŠTO MI JE?! :: F30-F39 Poremećaji raspoloženja-
Forum(o)Bir: